Pirin käyttäjä?

Nyt siis on semmonen homma, että epäilen erinäisistä syistä että poikakaveri diilailee vaikka mitä. Tahtosinkin tietää, ihan teijän kokemuksia siis, millanen ihminen on piripäissään. Siis Tiedän "lääketieteelliset oireet" jne mut sellasta kokemuspohjaista tekstiä kaipaan..

Kun en kertakaikkiaan ole häneltä saanut mitään vastausta kyselyihin, (ollaan tavattu aika vasta) mut silti jokin tunne on että... pelkkä viihdekäyttäjä hän näyttäisi olevan kuitenkin. Mut. Huolestuttaa. :(

Kertokaa mulle, jotain..
94335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Oo velmu. Kysy et "poistat sä vaa kavereille, vai diilaat sä?"

Äänestä

sähinä päällä. hirvee säätö. pupillit vitun isot. yleensä. hiki haisee kemikaalille. ruoka EI maistu. uni ei maistu. sosiaalinen ja puhelias.

Äänestä

Jos kundi ensin valvoo tikkana viikon, kun "ei vain väsytä" ja sitten veto loppuu jonka jälkeen nukutaan toinen viikko, voi hieman olettaa ottavan välillä jotain C-vitamiinia väkevämpää...:)

Mutta noin vakavasti puhuen, kysymyksesi on niin laaja että mahdoton vastata. Hiemankin "kohtuudessa" pysyvä kykenee salaamaan yllättävän kauan kovienkin aineiden käytön ja on olemassa tietenkin vaikka mitä listoja ns. tyypillisistä tuntomerkeistä. Mutta ne ovat käytännössä hyvin yleisluontoisia ja tehty suurinpiirtein ensiavuksi vanhemmille, jotka ovat huolissaan lastensa muuttuneesta käytöksestä. Loppupeleissä sitten narkomania on melkoisen yksilöllistä aina ja vasta pidemmällä kehittyy enemmän yhteneväisiä tekijöitä tapausten välille sillä tavalla kuin kansa tuntee henkilön jota sanotaan narkkariksi.

Äänestä

Suuri kiitos kaikille jotka vastas...

On ollu valvomisia ja semmosta kaikkea joka nimen omaan johdatteli mut tähän tämmöseen epäilyyn...

Joo, luulempa että tämä asia tulee kohta käsittelyyn meillä (tai siis ois tietenki tullut muutenkin) mut hyvä vähän tietää edes jostain jotain, eikä ihan sinisilmäisenä olla. :)

Kertokaa immeiset vielä toki lisää jos tulee jotain mieleen!

Äänestä

ehkä yhteenvetona uskaltaisin väittää että piripäissään ihminen on tavallista enemmän muita huomioonottamattomampi

Äänestä
  • joo, tai sitten on nimenomaan tooosi hyvä tyyppi joka tulee toimeen kaikkien kanssa. (ainakin sen häviävän pienen hetken, kunnes löytää ittensä neljän seinän sisältä kymmenien itsestään ilmestyneiden mustelmien ja haulikon kanssa, makaamasta peiton alla hiestä märkänä ja mätänevänä)

    Äänestä

Ainakin seksisessiot kestävät pitempään monilla.

Tyypillistä aiemmin mainitut jutut. Kaiken näköiset ruuvit ja mutterit kiinnostaa eli ylimääräistä näpertelyä. Myöhemmin saattaa ilmetä esim vainoharhaisuutta. Ja tosiaan "yliaktiivisuus". Ei jaksa paikallaan kauaa istua.

Äänestä
  • niin, ja jossain vaiheessa voi olla niin, että kun tyypillä on laskut, se on sähköjänis ja kun se saa taas mömmöä suoneensa, se rauhoittuu.

    Äänestä

kyselit pirinkäytöstä..ei syö,ei nuku,hunolla tuulella.muutaman yön valvomisen jälkee puhuu vähä omituisia.laihtuminen....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fgd kirjoitti:

Nyt siis on semmonen homma, että epäilen erinäisistä syistä että poikakaveri diilailee vaikka mitä. Tahtosinkin tietää, ihan teijän kokemuksia siis, millanen ihminen on piripäissään. Siis Tiedän "lääketieteelliset oireet" jne mut sellasta kokemuspohjaista tekstiä kaipaan..

Kun en kertakaikkiaan ole häneltä saanut mitään vastausta kyselyihin, (ollaan tavattu aika vasta) mut silti jokin tunne on että... pelkkä viihdekäyttäjä hän näyttäisi olevan kuitenkin. Mut. Huolestuttaa. :(

Kertokaa mulle, jotain..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu