Citroen Berlongo onko normaali

vm.97 ajettu 160tkm. Öljyä menee 1litra/1000km. Jonkin verran parkkiin jää öljytippoja,olisko venttiilivarsien kumien vaihto paikallaan. Kertokaa citikkamiehet.
5579
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

voihan olla että on vikaa myös venttiilivarren kumeissa
Mutta mielestäni kannattaa selvittää ekana mistä se vuotaa ulos päin ja korjata se

Äänestä
  • mennä puolta litraa enempää 10 000 km:llä vielä noilla kilometreillä.

    Äänestä

Aivan perusasia tuli mieleeni, eli millaista oljya kaytat. Tama sen vuoksi, etta jotkut autoilijat laittavat moottorityypiin sopimattoman "ohutta" oljya joka sitten tulee lapi.

Äänestä
  • ilmeisesti kansipahvi mennyt, on nimittäin öljyt ja vedet sekaisin.

    Äänestä

  • öljynkulutus kirjoitti:

    ilmeisesti kansipahvi mennyt, on nimittäin öljyt ja vedet sekaisin.

    Olen pahoillani ja tsemppia matkaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


öljyn kulutus kirjoitti:

vm.97 ajettu 160tkm. Öljyä menee 1litra/1000km. Jonkin verran parkkiin jää öljytippoja,olisko venttiilivarsien kumien vaihto paikallaan. Kertokaa citikkamiehet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu