kukaan ei yksinkertaisesti rakasta minua, eikä ole minusta kiinnostunut, vaikka olenkin mukava ja persoonallinen.
Mistä minä löydän ihanan tyttösen itselleni?
Auttakaa :(
Mistä minä löydän ihanan tyttösen itselleni?
Auttakaa :(
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
vain..
Välitä itse ensin muista, ole kiinnostunut ja empaattinen. Varmaan joku sitten kiinnostuu sinustakin. Ei rakastetuksi tuleminen ole kiinni mukavuudesta tai persoonallisuudesta, vaan siitä että on aito, sellainen kuin oikeastikin on.
>Välitä itse ensin muista, ole kiinnostunut ja
>empaattinen. Varmaan joku sitten kiinnostuu
>sinustakin.
Vaikka miten olisi muista kiinnostunut, niin tuo on silti toiveajattelua. Muut vain vaikuttavat kollektiivisesti syrjivän ja karttavan kuin ruttoa, eikä maailmassa ole ensimmäistäkään kiinnostunutta. Muutin tänne uudelle paikkakunnalle melkein 10v vuotta sitten, eikä edelleenkään ole löytynyt ketään ystäviä harrastuksista, baareista, deitti-palstoilta eikä mistään.
jos laittaisit tekstiisi mukaan sähköpostiosoitteesi, niin ehkä juuri se oikea saattaisi vastata sinulle. ikä ja paikkakuntakin olisi kiva tietää, sillä se sinulle oikea voi hyvinkin seikkailla näillä sivuilla.
Minulla on ollut joitakin anonyymejä sähköposteja käytössä, mutta ne ovat kaikki sulkeutuneet kun en ole riittävän usein jaksanut niitä tyhjiä laatikoita käydä katsomassa, eikä niihin kukaan ikinä edes kirjoita.
on vaan niin syntisen ruma?ihminen voi nykyään jäädä yksin jos on ruma.sitä ei voi kukaan kiistää.näin on.
että jos on vaan niin syntisen ruma. Niitä elämää valaisevia oivalluksia.
sana.elämä ei oo välttämättä tuon monimutkaisempaa. :)