Miten on mahdollista, että valtio eli me veronmaksajat on tukenut yhtiötä, joka siirtää tuotannon ulkomaille? Metsäteollisuus paperitehtaineen tuottaa voittoa koko ajan. Miten paljon sitä voittoa on tuotettava? Siinä menee ihmisten työpaikat ja meidän veromarkat. Mutta onneksi monet pörssisijoittajat kuten Tuomioja ja iso liuta muita kansan valtuuttamia päättäjiä rikastuu. Luulenpa, että hyvin monella demarilla on ainakin lehtitietojen perusteella näitä osakkeita. Varmaan presidentin puoliso tohtori Arajärvi sai taas muhkean potin. Mikäpä on eläessä, kun presidentti sai lisäksi palkankorotuksen. Usko rehelliseen politiikkaan, mukaanlukien hallitus ja presidentti on mennyt. Kansaa vedetään 6-0, mutta silti jaksetaan hehkuttaa näiden "pösilöiden" puolesta. Eikä kukaan ota kantaa, vaikka meidän rahoja on laitettu kankkulan kaivoon. Ihme toimintaa ja ihmeellistä arvojohtamista.
UPM
ja demarit
21388
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
JOTEN, älä aina laiota kaikkee sdp syyksi, kusipää.
Kimmo Sasi, Bjarne Kallis, Mikko Elo, Ben Zyskowicz ja Anne Holmlund, Matti Ahde, Eva Biaudet, Jan-Erik Enestam, Liisa Hyssälä, Eero Lämsä, Olli Nepponen, Pirkko Peltomo, Matti Saarinen ja Jan Vapaavuori.
UPM-Kymmenen toimitusjohtaja Jussi Pesonen omistaa 20 000 yhtiönsä osaketta, joiden arvo on noin 400 000 euroa. Osakkeiden arvo on noussut parissa päivässä noin 35 000 euroa. Lisäksi Pesonen omistaa yhteensä 170 000 optiota, joista myyntikelpoisia on 120 000 euroa. Niiden arvo on noin miljoona euroa.
löytyy demaria. Onko se oikein, että veronmaksajat joutuvat tietämättään tukemaan tällaista toimintaa?
oikeistopolitiikkaa, kaikki rahat yrityksille, yrityksiä pitää tukea koska työväestölle pitää maksaa palkkaa.
pientäkään eroa demari- tai oikeistopoliitiikon välillä. Kaikki haluavat omaisuutta, viis äänestäjistä. Meidät on siis hylätty. Sosiaalidemokratia on kuollut ja kuopattu.
kun kohta on ennennäkemätön liuta työttömiä??
kuopattu
on kokoomus keskusta, joten revi dorka siitä!
kaikki nimet tänne, niin katsotaan mikä on tilanne.
nenään???
viestissä, kaikki kansanedustaja, jotta niin!
sinä poloinen, onneton ihmisraukka, kun ja jos löydät tiedon tule onnelliseksi.
aina luota povvaveihin, ne kusettaa sinua eniten!
ja kusettaa. Älä luota kenenkään.
200 plus 1.
mut povvavit ainakin.
miten sen salkut nyt pullistaa???
eikä yhtään osakesalkkua, vasuri vei ne multa!!
porvarikaan. Pelleilijä olet. Tarvitseehan hovi aina narrinsa.
Kai nyt tilanteessa, jossa Suomi on suuressa "kriisissä", edes jonkinlaista kannanottoa kaivataan presidentiltä. Ainakin muissa maissa käytäntö on tämä. Miksi Suomen presidentti piiloutuu, hänhän puhui tulevasta arvojohtajuudestaan, kun vaalitulos oli selvä??
ainoa, mukana on monta muuta ja lisää tulee.
http://images.google.com/imgres?imgurl=http://194.251.163.175/talentum_com_images/695896.jpg&imgrefurl=http://www.tekniikkatalous.fi/doc.ot?f_id=695216&h=140&w=140&sz=16&tbnid=JxuAB1IsmGZuVM:&tbnh=88&tbnw=88&hl=en&start=1&prev=/images?q=uruguay mets