Moi!
Ostin tuossa pari kuukautta taaksepäin Subaru Leone 1.8 4WD '87:n kaverilta ku halavalla sain ja jonkunlaisen farkun tarttin koirien kuskaukseen. Auto seisoi aluksi tallissa, mutta nyt sillä joutuu ajamaan jo hiukka enemmän. Kyselisin viisaimmilta jonkunlaista listaa mitä kantsii pitää silmällä tai vaihtaa osaa vaikka saman tien. Autolla on ajettu pyöreet 280tkm ja öljyt vaihdettu n. 5000km sitten. Mitä vikoja tämän ikäisessä/ajetussa Leonessa yleensä on? Bensankulutus on ollut kaupunkiajossa järkyttävää, lähemmäs 20l/100km. Onko tuo nyt ihan normaalia, ajelen kaupungissa neliveto päällä (vielä näin talvella), mutta matka-ajoksi vaihdan etuvedon päälle. Neuvokaa viisaammat!
Leone 1.8 tsekkauslista
Tervis
1
355
Vastaukset
- Leo
Mulla oli joskus Leone 1,8 4wd -88 sedan.
Pahin ongelma oli ruoste, joka loppuaikoina vaivasi aika pahasti. Jakopään hihnojahan siinä joutuu vaihtelemaan muistaakseni 60tkm välein, mutta mitään suurempaa en joutunut tekemään. Jotain pieniä öljyvuotoja oli loppuaikoina.
Tosta kulutuksesta, niin en muista että olisi yli 10 litraa kuluttanut kuin poikkeuksellisesti, toisaalta alle 8 ei meinannut saada kuin kesällä maantieajossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 724158
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans813880Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa572418Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?642276Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik361955- 491849
- 1031688
- 561642
Kummallista
Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?551633- 611501