...on erinomainen tavoite. Suomalaiset eivät halua olla vasemmistolaisia. Kannatus on lähes 23% mikä on Kataisen politiikan jättimenestys!
Suomalaiset ovat havainneet vasemmiston tarjoaman politiikan kestämättömyyden, valheellisuuden. Irtisanomisiin ei tule muuta vastausta kuin, että kaikki on kokoomuksen syytä, vaikka kaikki instanssit demareiden käsissä.
Vain kokoomus on pyrkinyt tarjoamaan vaihtoehtoja ja yritystä lisätä työpaikkojen määrää...
Suomalaiset ovat havainneet vasemmiston tarjoaman politiikan kestämättömyyden, valheellisuuden. Irtisanomisiin ei tule muuta vastausta kuin, että kaikki on kokoomuksen syytä, vaikka kaikki instanssit demareiden käsissä.
Vain kokoomus on pyrkinyt tarjoamaan vaihtoehtoja ja yritystä lisätä työpaikkojen määrää...
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hesarin sinupunapropagandaa koko kysely. Erkko on aloittanut eduskuntavaalikamppanjansa ajoissa. Sinunlaisiin hölmöihinhän tuollainen näyttää purevan.
Nyt kokkareille kelpaa, kun Hesari saa Kokoomuksen nippa nappa Keskustaa suuremmaksi eduskuntavaaligallubissa.
Vielä eilen Sinä ja hengenheimolaisesi sätitte Erkkoa "komunistiksi" "demariksi" "Halosen tukijaksi". Nyt on uusi päiväö ja uusi miettet. Ja vaaleihin on aikaa vuosi.... Ei sinunkaan kannattaisi nuolaista ennen kuin tipahtaa... Mutta Kokoomushan on samanlainen kuin hengenkumppani Bush, maailmanvalloitus jatkuu.. Johdonmukaisuudesta ei väljä...
Kokoomuslaisilta se takin kääntö onnistuu hetkessä.
Ei kokoomus pysty yksinään maatamme hallitsemaan. Mitenkä olet ajatellut asian ratkaista?
ITSEÄÄN KUIN PÄSSIÄ NARUSSA ? ... niin kauan , kuin sitä tekee , ei kannata valittaa asioista . Naurettavaksihan te olette siinä mielessä itsenne tehneet ! :)
Sanotaan , että UPM:n irtisanomiset eivät ole mikään iso juttu ... suomessa luodaan kuulemma uusia työpaikkoja enemmän , kuin isot yritykset ehtivät työntekijöitään potkimaan pois .
No , se on sitä virallisen tahon satuja tavalliselle kansalle ... ja kuule , täytyypä sanoa , että suurin osa kansasta on verraten tyhmää ja yksinkertaista .... ihme , kun ei kukaan ole noussut vielä kapinaan ... kaikki vaan alistuu ja tyytyy kiltisti siihen mitä sattuu saamaan .
On kuitenkin selvä , etteivät keski-ikäiset ihmiset saa enää uutta työpaikkaa " tuost noin " ... ja osahan jää varmasti suoraan eläkeputkeen , kellä siihen on mahdollisuus irtisanomisien myötä . Ja paperityöläisillä on ollut senverran suuret palkat ( duunareiden eliittiä ) , että miten heille sitten kelpaavat huonompipalkkaiset työt ?