presidentin esimerkillä tämä vähäosaisten aseman parannus 25 %:n palkan- ja eläkkeenkorotuksella. Olen tottunut luottamaan suoraan puheeseen ja lupauksiin. Kiitos presidentille, että olette pitänyt lupauksenne muulloinkin kuin vaalipuheissa.Kun tämä toteutuu, äänestämme edelleen SDP:tä.
Vihdoinkin
toteutuu
4119
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
nosti Halosen palkaa. Mutta jatka vaan jos sairas katkeruutesi ja mitättömyytesi helpottuu Halosen sättimistä.. Säälittävä ihminen..
säälittäviä on ja todella ressukoita niiden äänestäjät.
Kiitos tästä korotuksesta.
Koko kansan presidentille.
Mikäli olen ymmärtänyt oikein, te puhutte hyvinvointivaltion puolesta ja vastustatte tuloerojen kasvua. Siispä pyydän teitä arvovaikuttamaan niin, että myös minä saisin 375 euron työmarkkinatukeeni 28% korotuksen. Olen laskeskellut, että se tekisi nippa nappa 100 euroa kuukaudessa. Ei olis paha eihän?
Toiveikas syrjäytynyt
Timo Työtön
Sivuraiteenkuja 54
00000 SYRJÄKYLÄ