Hyvä että kaupunkissa on usein 30 kmt nopeus, ehtii jalan kulkia mennä ja lapsi ei jää alle, töyssyt vielä kruununa päällä. Olen onnellinen hidas kuski, ja ajan uudella Corollla Hatchback 1,6:lla. Autoni ei ole rääkätty ja saan siitä hyvän hinnan kun ei kaahaa sitä pilalle.
30 kmt hyvä kaupunkissa
10
912
Vastaukset
- Ajatteleva autoilija
30 km/h todellakin riittää kaupunkioloissa. Sillä nopeudella ehtii ihan hyvin ja se on myös muita liikkujia kohtaan hyvä nopeus. Tuo nopeus ei aiheuta kaupungissa ruuhkia, kuten joku aina yrittää väittää. Kaikilla kun on sama nopeus, niin ongelmia ei ole. Korvien välistä kaikki on kiinni.
- on!
Ei ole välityssuhteet sopineet miellyttävälle kierrosalueelle yhdessäkään manuaaliautossa tuolle nopeudelle. Kolmonen 40km/h ok, 4:n 50-70km/h ok. Kakkosella mielestäni liikaa kiekkoja (itse pidän mahdollisiman alhaisista kierroksista).
- miihkali
Pieni tarkennus. Kansainvälisten standardien mukaan Suomessa ei ole kaupunkeja ollenkaan, jos tarkastellaan asukastiheyttä. Lienetkin tarkoittanut muita, kuin Suomen taajamia.
- Auto--Antero
30 on hyvä kunhan laitetaan ykkönen eteen. Motareille nolla perään.
Mikä vitun pyhimys lapsi on liikenteessä? Kurittomat ja vailla sivistystä olevat kakarat joutavatkin auton alle.
Loistoautoni laatumoottori kestää kovaakin rääkkiä jälleenmyyntiarvon putoamatta. Vaihda japsipaskasi laatuun nysväri!!!!- koeajoautot
antavat poikkeuksetta enemmän tehoa vs. yksityisen körö-körö sisäänajettu auto. Kannattaa siis polkea jo heti uudesta lähtien, se tekee moottorille hyvää.
- järkeä
tulla tänne paskaa jauhamaan - etköhän sitä keskustelua saisi asiallisillakin kommenteilla.
- sen
järkeä kirjoitti:
tulla tänne paskaa jauhamaan - etköhän sitä keskustelua saisi asiallisillakin kommenteilla.
sanoit, mutta itse kuitenkin kirjoitit täysin turhan paskanjauhamisviestin
- nero löytyi:
oikeen piti aikaa käyttää noin nerokkaaseen viestiin.
- rfrf
30 kmt?
Eli 30 kilometriä tonnissa?
Siis mitä???jep. Ja oikeestaan pitäs siirtyä hevoseen ja rattaisiin kulkuvälineenä, ja mies edelle kulkemaan ja heiluttamaan punaista lippua...Ennemminkin laitettais ydinkeskustat kävelykaduiksi,olisi melkein enemmän hyötyä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512