Kalpa-Ilves, onko saumaa tehä tiliä 1/x?!?!
Viimeistä kotiottelua piristää kiekkokarnevaaliksi nimitetty katsojille ilmainen kotiottelu, eli ainakin tukea on odotettavissa kotijoukkueelle hallin täydeltä..mutta auttaako??
Viimeistä kotiottelua piristää kiekkokarnevaaliksi nimitetty katsojille ilmainen kotiottelu, eli ainakin tukea on odotettavissa kotijoukkueelle hallin täydeltä..mutta auttaako??
Vastaukset 3
Vanhimmat
ja tupsukorvilla tuntuu olevan loukkaantumisiakin riesana, ainakin raipe, jonka puuttuminen kokoonpanosta sekoittaa jossain määrin Ilveksen kiekollista pelaamista. ja myös Juha Pitkämäki, Marko Luomala, Tomi Hirvonen ovat loukkaantuneena.
Tää peli voi olla hankala. Kertoimia kun katselee, niin voisi kuvitella Ilvekselle helppoa voittoa. KalPalla on tupa luultavasti täynnä (savolainen ku jotai ilmaseks saa, niin ei jätä ottamatta:). KalPan pelaajisto (lukuunottamatta Kurkaa, Suhosta...) haluaa näyttää taitojaan vielä ennen kauden loppua uuden sopimuksen toivossa. Ilves taistelee vielä suorasta pleijaripaikasta Saipan kanssa, joten en kyllä osaa tätä kohdetta veikata.
Ilveksellä on tuo suoran pudotuspelipaikan toivo olemassa joten kyllä tamperelaiset varmasti täysillä tulevat. Mutta KalPa ei varmasti kauden viimeistä otteluaan taistelematta luovuta joten toi 1X on ihan realistinen merkkiarsenaali. Savolainen hurlumhei kiekko on tänään voimissaan.
En kuitenkaan koko pelikassaani Kalpaan sijoittaisi.