Seuraava pääministeri

5153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Onko tämä se yhdistetyn kaveri?
Oiskohan liian tuore kaveri ministeriksi!
Jos vaikka kansanedustajaksi ensin!

Äänestä

Pääministerillä täytyy olla muitakin meriittejä kuin -tukka hyvin näkyykö kello-

Äänestä
  • Jos Katainen nostaa Kokoomuksen ohi Keskustan, hän on itsestään selvä pääministeri keskusta-oikeistohallituksessa.

    Äänestä

Eikö tämä poika ole se joka toi amerikkalaismallisen paskakampanjoinnin suomeen.Presidentinvaalit sen osoitti.

Äänestä
  • Siinä oli aika paljon samaa sävyä kuin Neuvostoliiton sodan aikana rintamalle pudottamissa lentolehtisissä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jpexx kirjoitti:

Sen keskusta-oikeistolaisen hallituksen:
http://www.kokoomus.fi/mp/db/file_library/x/IMG/12452/file/katainen_jyrki_3.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu