Garmin nuvi 300

näin että jos siirtää Poi-tiedostoja pc:ltä navigaattoriin vaikka esim.nopeuskamerat ja haluaakin lisätä eri kerralla vaikkapa huoltoasemia niin ensiksi ladatut kameratiedostot häipyvät.
Eli kaikki pitäisikin siirtää yhtenä pakettina kerralla.
32830
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Näinhän siinä tuntuu käyvän, mutta eipä tuo onneksi ole mikään ongelma kun pitää kaikki lataamansa poi tiedostot PC:llä samassa kansiossa ja latailee aina sieltä jos tulee jotain uusia lisäyksiä.

Äänestä
  • mikä on poi-tiedosto?
    minne ne poi -tiedostot laitetaan?
    millä niitä tehdään?

    Äänestä

saako sitten pois hälytyksen esim ravintoloilta jos ne lataa yhtä aikaa.
kaiketi tämäkin on jo kehittynyt niinpaljon että ne saa erikseen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voiko olla? kirjoitti:

näin että jos siirtää Poi-tiedostoja pc:ltä navigaattoriin vaikka esim.nopeuskamerat ja haluaakin lisätä eri kerralla vaikkapa huoltoasemia niin ensiksi ladatut kameratiedostot häipyvät.
Eli kaikki pitäisikin siirtää yhtenä pakettina kerralla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu