Eli ennen kuin Äärirajoilla alkoi 90-luvun puolivälissä tuli parikin samantyyppistä sarjaa telkkarista. Toinen jatkui vielä jonkin aikaa samanaikaisesti Äärirajoilla sarjan kanssa.
Vastaukset 8
- Maksaloota
- - -
- huonomuistinen
tää saattoi hyvinkin olla toinen niistä sarjoista. Jos tunnarin näkis jossain niin vois auttaa.
- Novy.most
Joo veikkaisin Twilight Zonea. Aivan karmaisevan kaamea sarja, jossa oli kai vartin mittaisia yksittäisiä terrorpätkiä kerrallaan. Ei siis jatkuvaa tarinaa.
V ja Tripodien aika olivat myös ihan hirrrrrveitä. Aina oli pakko katsoa ja vähänkö ihmetytti kun V loppui "kesken". Liian rajua kamaa ala-asteen pikkulikoille. ;)
Nový most
Jos olen numeroinut vanhat videokasetit likimain kronologisessa järjestyksessä niin Äärirajoilla sarjan alkamisen aikoihin tuli telkusta ainakin Star Trek TNG, Maa 2 ja Avaruus 2063 (Space: Above and Beyond). Mutta nämä olivat kylläkin jatkuvajuonisia sarjoja. Tuon Twilight Zonen ajasta minulla ei ole infoa mutta se saattaa hyvinkin olla toinen kysytyistä, ja toinen saattaisi olla Ray Bradbury esittää.
- //Läppä//
90-luvun puolivälin aikoihin tuli ainakin X-Files
(Salaiset kansiot).
- Tales from the Crypt
Tales from the Crypt????
- skskf
Liftari-nimistä kauhusarjaa myös näytettiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202532Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401832Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101230- 1081042
- 721018
- 98976
- 48905
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88874- 101852
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik34781