Muutan Joensuuhun toukokuun alussa ja pitäisi saada edullinen ja toimiva nettiyhteys. Mitä kannattaa ottaa
edullinen nettiyhteys
opiskelija-neito
51032
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos muutat kaapeli-tv:n alueelle, niin ainakin kotiväylä on aika edullinen, kaapelin kautta pukkaa bittiä...
Nopeuksiakin voi valita useista vaihtoehdoista.
Eipä ole monenkaan euron eroja laajakaistoissa, ottaapa sitten jonkun firman ADSL:n tahikka kaapelimodeemin. Kannattaa seurata tarjouksia Karjalaisessa, Heilissä ja mainoslehdissä. Joskus nimittäin saa avausmaksun tai modeemin kaupan päälle, toisinaan ei.
ollu telekarelian adsl, oon ollu tyytyväinen. 4/1mb
27€/kk
Niin jäi sanomatta että itsellä 1Mb kaapelimodeemi, 22,90. Turhan nopea, 512 kb riittäisi varsinkaan kun ei imuttele mitään.
Yhtään vastausta ei ollut tähän suuntaan. Itse voin kirjoittaa vain menneessä aikamuodossa. Noin kolme vuotta sitten Ellin 10/100 maksoi 20 euroa/kk (Rkylä).