Paikallinen mielenterveystoimisto ei enää jatkanut Add Materialsmin psykologipalveluita, koska psykologi katsoi, ettei avopalvelut riitä Addin Erkki tuomioja/vasemmistovihan hoitoon, Addin olisi pitänyt mennä mielisairaalaan.
Tosin näppärät mielenterveystoimiston työntekijät muistivat mikä on sairaaloisten oikeistolaisten nykyinen avohoitopaikka, Suomi24:n keskustelufoorumit.
Add Materialsm otti tiedon ilolla vastan. Nyt saamme seurata hänen mielenterveyssairautensa eri muotoja näissä keskusteluissa.
Tosin näppärät mielenterveystoimiston työntekijät muistivat mikä on sairaaloisten oikeistolaisten nykyinen avohoitopaikka, Suomi24:n keskustelufoorumit.
Add Materialsm otti tiedon ilolla vastan. Nyt saamme seurata hänen mielenterveyssairautensa eri muotoja näissä keskusteluissa.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Katsopa täältä hyviä tapoja argumentoida.
http://keskustelu.skepsis.fi/html/virhelista.htm
Vasemmiston argumentit ovat yleensä täyttä paskaa. Tuo äskeinen tuskin oli mikään poikkeus.
En halua argumentooida juuri siksi Sinun kanssasi.
Vasemmisto ei koskaan argumentoi. Aina vaan jauhaa populistista paskaa. Menkää hoitoon koko sakki.
kirjoitit:
"Sinun hoitoasi on selvästi laiminlyöty."
Miksi hyökkäsit lääkäreitä vastaan??
täyttäneet laitokset, joten kehotustasi emme pysty noudattamaan.
"Menkää hoitoon koko sakki."
Paremmin pitäisi priorisoida hoitokohteet. Vasemmisto on selvästi huonommassa kunnossa. Syy on varmaan hallituksen, jossa on liikaa vasemmistoa. Ehkä asiaa auttaisi, kun hallitukselle palkattaisiin oma hoitohenkilösto vasemmistoa varten.
En ole hyökännyt lääkäreitä vastaan.
1) Henkilöä vastaan hyökkääminen
Hyökätään väitteen esittäjää eikä itse väitettä vastaan. Tähän virheeseen sorrutaan sen verran usein, että otin sen tähän ensimmäiseksi.
* "Koska N.N. on ateisti/fundamentalisti/vasemmistolainen/oikeistolainen/skeptikko/parapsykologi/tms., hänen puheistaan ei tarvitse välittää."
Huomaa kuitenkin ero edellisen ja seuraavan ominaisuuteen vetoamisen välillä:
* "Koska N.N. on ammatiltaan fyysikko, ei hänen väitteillään yhteiskuntatieteiden alalta ole suurta painoa."
Väite voidaan tyrmätä henkilön ominaisuuksilla silloin kun ominaisuudet liittyvät oleellisesti väitteen esittäjään. Tässä tapauksessa voidaan todeta, ettei yhden alan asiantuntijuus vielä tee henkilöstä asiantuntijaa muilla aloilla. Katso myös virhe 3.1. auktoriteetteihin vetoamisesta.
lähde:http://keskustelu.skepsis.fi/html/virhelista.htm
Sitähän sinä muilta vaadit.
edes omista horinoistasi puhumattakaan niistä horinoista, joita netistä tänne kopioit. Miten pakolaisten sosiaalityö lisää tulojamme, jotka ovat sinulle suuri huolen aihe? Vastaa nyt edes tähän.
Oikeaan asiaan puutuit! Ilmiö, jossa sekopäiset kirjoittajat suoltavat älyttömyyksiä tänne nettiin, on ikävä mutta sille tuskin mahtaa mitään. Olen seuraillut ja lueskellut näitä juttuja nyt sen verran, että käsitys tilanteesta on jo kirkas. Sekopäät ovat pilanneet täällä monta hyvää ja hauskaa keskustelua. Näyttää siltä, että oikein maanisessa vaiheessa oleva pystyy suoltamaan hetkessä saitin täyteen sairasmielistä potaskaa. Tämä vain paljastaa mielenterveyshoitomme tilantee kaikessa karmeudessaan.
joita on sekä oikeistossa sekä vasemmistossa.
Mutta vasemmisto on flegmaattista harmaata aivotonta massaa. Eriävät mielipiteet leimataan heti sairaiksi yhtään miettimättä. Itsekään et yritä edes mitään asiallista kirjoittaa. Sinäkin kuulut siihen mustamaalausjengiin, jonka argumenttina on hyökätä henkilöä vastaan. Luepa oma kirjoituksesi, niin huomaat, ettei siinä ollut politiikka lainkaan.
Perustele mielipiteesi siitä, että olen sekopää, niin hakeudun välittömästi hoitoon. Toisaalta jos sinua kiinnostaa järkevä keskustelu, niin seuraa linkkiä.
http://keskustelu.skepsis.fi/html/virhelista.htm
En sille mitään voi. Mutta jos suostutte keskustelemaan järkevästi tuon mustamaalauskampanjan sijasta, niin se voi auttaa. Minun mielestäni idiootti on kauheampi hallitsija kuin fundamentalisti.
paperityöläisistä.... Nuo vain kaksi esimerkkiä.. Ei niissä ole mitään argumentointia, vaan sairaan oman porvaripääsi harhakuvitelmia. Elikkä; maanantaina soitto mielenterveystoimistoon, onhan tuttu puhelinnumero tallella?
Vastaukseni lipsahti väärään lokeroon vähän ylempänä ketjussa.
"Minun mielestäni idiootti on kauheampi hallitsija kuin fundamentalisti."
USA:ssa nuo piirteet on saatu jalostettua yhteen ja samaan presidenttiin.
Vai pakolaistyö tärkeätä. Mitä se tuottaa yhteiskunnallemme?
Anteeksi kehno tapa ilmaista asioita. Kirjoituksiini pitää välillä soveltaa kanonista lukutapaa, koska minulla on uskonnollinen tausta. Ymmärrän hyvin, jos et aina ymmärrä kielikuviani. En minäkään ymmärrä teidän sortajianne ja hyvä palkkaista proletariaattianne. Jospa yrittäisimme puhua jotain yhteistä kieltä. Tieteellinen argumentointi voisi olla järkevintä, koska se ei ole riippuvainen maailmankatsomuksesta.
http://www.usa-election.de/usa/more_americans_are_living_in_poverty_census_bureau_says.htm
Eikö se Tarja halonenkin valitellut sitä, kun tuloerot täällä Suomessa vain kasvaa. Näin vaikka demarit ovat hallituksessa. Minulle se tosin on ihan yksi hailee. Enemmän kuin tuloerot minua kiinnostavat tulot ylipäätään. Pohjois-Koreassa tuloerot ovat pienet, mutta niin ovat tulotkin.
Suomessa SAK tukee suuria tuloeroja ajamalla prosentuaalisia tasakorotuksia, jotka ovat tietenkin suuripalkkaisilla suurimmat. Saapa sitten Tarja taas aihetta olla huolissaan. Tarja osaa sitten hyvin olla huolissaan. En tiedä, mitä muuta hän osaa.
Päätösten tulisi perustua tosiasioihin, eikä mihinkään idealismiin. Ideologia ja idealismi ovat kuitenkin eri asioita. Jos ette tiedä sanojen merkitystä, katsokaa esim. wikipediasta.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Etusivu
Kerro nyt muillekin, oi suuri nero! Lasketaanko opportunusmi ideologiaksi?
Hienoa muuten, että köyhä ateisti on huolissaan muiden tuloista! Sinuun verrattuna äiti Teresa oli nihilisti.