Anttilan alakerran parkista alkaa lintuinfluenssa?

Jos jostakin! Nimittäin pulunulostetta on ko.paikka väärällään.
61398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Pulunpaskaa kaupungissa...kaameaa

Äänestä
  • Käyppäs vähän kävelemässä siellä, niin tiedät mistä puhutaan, mä olen kanssa sitä mieltä, että ei se hygienia tasoa paranna jos siellä saa olla sentti tolkulla pulunpaskaa kävely reiteillä, mistä se juuri pääsee pölyämään hengitettäväksi.

    Äänestä

vaikka miten yrittäis estää ja Myllysaareen ei voi mennä ollenkaan kun siellä on sorsia,lokkeja ja hanhia!Entäs sitten satama?Ei sinnekkään voi mennä.Lokkeja,sorsia ja varpusia.Ei voi mennä minnekkään!!!Apua nyt on lintulauta otettava pois...iik siellä on punatulkkuja ja talitiaisia..mää kuolen

Äänestä

Mutta huomasin että joku talitintti tai vastaava lauleskeli puussa siinä polun vieressä. Heti käännyin takaisin ja menin sisälle. myös varis lenteli lähellä.

Äänestä
  • Toimit oikein. Koskaan ei voi olla liian varovainen.

    Äänestä

  • Päivän paras, kiitos :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Masene kirjoitti:

Jos jostakin! Nimittäin pulunulostetta on ko.paikka väärällään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu