Millä avuilla Tanja K. on ministeri???

Kysyn vaan. Koulutusta ei juuri ole ja asioista tietäminenkin on aika heikkoa. Ulkonäöllä ja puolukirjalla pääsi. Kannattaisi olla aika nöyränä ettei joudu takaisin kotiinsa.
81356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

kun ei mitään aikaiseksi saa!!!

Äänestä
  • Tämän takia mussut äänestetään, ettei tarvitse vinkua sitten jälkikäteen asioista. Kärsikää.

    Ja kuka kumma mahtoi suomalaisten miesten mieleen asentaa siemenen itämään siitä, ettei kaunis nainen voi olla osaava tai viisas? Tuskin se Tanjakaan sinne ihan ilman avuja (ja tässä ei tarkoiteta seksuaalisia avuja) ministerin paikalle pääsi. Ja mitä sitten jos pääsikin. Siellä on ja pysyy, ja kenties jotain saa aikaankin. Onko se teiltä sitten pois? Tuskin.

    Tuo vinkuminen on niin kovin tylsää. Etenkään kun suppeasieluisesti asioista parjataan ja yhdestä kateellisesta kulmasta katsotaan, mutta sellaista se.. Suomalainen perusluonne ei koskaan halua, että toinen, Herra varjele, olisi onnellinen!

    Äänestä

Tanja ei olis halunnut ministeriksi, kun on pieniä lapsia ja sillee.

Mutta Suomen historian paras naispääministeri halusi hallitukseen paljon naisia, joten tanjuskaa kehiin,
ja lopun te tiedättekin.

Äänestä
  • jäätteenmäki tän katastrofin alulle pani.kun taitoja ei oo,niin ministeri valitsi ainoan tavan minkä hallitsee ja kuvittelee otsikoissa pällistelemällä uusivansa valtakirjan.

    Äänestä

Oliskohan arvon ex-alusvaatemalli käyttänyt sitä hyväksi havaitsemaansa keinoa kivuta hierarkiassa ylöspäin?

Eli legendaarisesti "reittä pitkin" eli "avautumalla" oikeassa paikassa oikeille miespolitikoille. Mene ja tiedä?

Äänestä
  • Perustuslain mukaan ministerin kelpoisuusvaatimus on, että hän on syntyperäinen Suomen kansalainen. Siinä lain asettamat vaatimukset ja Tanja täyttää ne mainiosti.

    Äänestä

Kuka / ketkä sitä äänestivät viitsivät äänestää.
Kohtahan on eduskunta vaalit, äänestäkää jotain muuta joka saa muutakin aikaa kuin kihlauksia, eroja ja himoitsee toisten miehiä. (Matti Vanhasen avioliiton rikkoja)

Äänestä

on kyllä saavutettu täysin pärstäkertoimella sekä todennäköisesti suhteilla. Muussa tapauksessa ei ministerin jakkaralle päästä ilman kunnon koulutusta ja tutkintoja.
Muistelen,että Anneli Jätteenmäki ehti olla pääministerinä juuri ja JUURI sen aikaa, että ehti nimittää Karpelan...HMMMM............

Olen varma,että ilman Jäätteenmäkeä,ei olisi Karpelaakaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kkkkk kirjoitti:

Kysyn vaan. Koulutusta ei juuri ole ja asioista tietäminenkin on aika heikkoa. Ulkonäöllä ja puolukirjalla pääsi. Kannattaisi olla aika nöyränä ettei joudu takaisin kotiinsa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu