on tarkoituksensa.Ihastuin koko sydämelläni erääseen mieheen ja hän on ollut ajatuksissani pitkään,monta kuukautta.Mielialani on vaihtunut ilosta,epätoivoon ja kaikkeen siltä väliltä.Vaikka olen tiennyt tilanteen mahdottomuuden,en ole sitä halunnut uskoa,koska tunteeni ovat olleet niin vahvat.On kuin joku magneetti vetäisi puoleensa ja vaikka kuinka olen yrittänyt rimpuilla vastaan,ei se ole auttanut.Luulen,että hän on huomannut ihastumiseni ja ajattelee varmaan mielessään kaikenlaista.Hurjimmissa haaveissani kuvittelin hänenkin olevan kiinnostunut minusta,taisin olla väärässä.En osannut erottaa kohteliaisuutta kiinnostuksesta.Ymmärrän,että haihatteluni on päätyttävä tähän.Kyynelsilmin sanon,ettei ole helppoa päästää näistä tunteista irti.Suukkoja jokaiseen päivääsi ja sinulla on aina paikka sydämessäni.
Ilmeisesti kaikella
***********
141806
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ota nyt ensiksi selvää, onko se kiinnostunut sinusta vai ei.
"Hurjimmissa haaveissani kuvittelin hänenkin olevan kiinnostunut minusta,taisin olla väärässä."
Tähän malliin:
- Hei, tahtoisin tutustua sinuun lähemmin.
- Öh...?
- Niin. Olen tainnut vähän niinkuin ihastua sinuun. *punastu hieman* Jos olet vapaa, niin voisimmeko mennä vaikka kahville?
- Hmm..okei. Koska? Nyt heti vai?
kuin sanot.
Pikkuisen muokkaat käsistä vastaamaan omaa tilannettasi.
Ainaski sillon ku nähään, ni ilmassa tuntuis olevan sähköä. Pelottaa vain miten se sit purkaantuukaan. Mitä meinasit tolla kohteliaisuus hommalla?
Anna vähän vihjeitä, mistäpäin tätä miestä etsit?
Ehkä minä olen tämä henkilö ;)
enkä ole täältä ikinä etsinytkään.Olen käyttänyt tätä kanavaa tunteitteni ilmaisuun ja huomannut,että tämä tekee mulle vain pahaa.Hän on tuolla oikeessa elämässä ja tuntee minut kyllä.Jos häntä kiinnostaa,sanokoon sen tai olkoon ikuisesti sanaton.Minä kuitenkin luovutan tämän hullutuksen jollekin muulle naiselle,jolla olis paremmat mahdollisuudet häneen.Eihän ne tunteet heti katoa,ehkei koskaan.Tuskin sinä olet hän.Et kuitenkaan nimeäsi halua täällä sanoa.
Ehkä en, mutta ihan vaan huvin vuoksi, kokeillaan sitten tätä, etunimessäsi on 4 kirjainta ja omassani 3, kuullostaako tutulta?
kuulosta tutulta.Helpottiko olo?
Helpotti, sillä toivoa on vielä ;) Tsemppiä sinulle...
mulle sitten silmää ----> ;)....höh.
kertoisit että missä näet tätä miestä?
vastata,mutta samalla paikkakunnalla missä asun..
...tsemppiä vaan sinnekin päin jos et asioita pysty asianomaisen kanssa selvittämään.
-ei meillä selvitettävää ole.