Oletteko törmänneet tällaiseen..?

nokkauspokkaus

Oletteko törmänneet tällaiseen ilmiöön, kuten minä esim. työpaikallani: jos "uskallan" sanoa, että kuulun Kari Tapion ihalijoihin, saan aikaan säälttäviä katseita, joilta voi lukea: ai se juoppo, se vanha gubbe...sehän oli kännissä siellä ja siellä...jne...ja mitä ne sille sitä Emma-pystiäkään antoivat..Vaan jos sanoisin ihalevani Jari Sillanpäätä, olisi riemu suuri. Vaan kun en kertakaikkiaan voi! En pidä häntä sankarina,joka hänestä on tehty homotunnustuksensa jälkeen..päinvastoin pidän vähän naiivina...enkä katso hänen omaavan mitään upeaa ääntäkään. Aikuisena naisena annan jokaiselle oikeuden pitää musiikkia makuasiana ja kaiken uhalle pidän ( on meillä paljon Karinkin ihalijoita lisäkseni )Karin nimmarikortteja ja minijulisteitä työpisteeni seinällä. Ja kuuntelen hänen musiikkiaan entistä suuremmalla ihailulla...se miehekäs, ihana ääni kun tunkee sisikunnan läpi ja saa aikaan sellaisen lämpimän, toivorikkaan ailahduksen...Ei tarvitse ympärilleen mitään showta, vaan pärjää omana itsenään...ja monet luurangot on heiänyt kaapistaan ulos aikapäiviä sitten...ihan rehellisesti...Hyvää kevättä kaikille Kari-faneille!

7

702

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sivustaseurannu

      ...tuollaiseen, koska minun työpaikallani lähes jokainen on kehunut Karia ja Karin musiikkia. Jokainen saa tykätä siitä mistä haluaa. Onpa aika ahdasmielinen työpaikka sinulla. Toivottavasti tilanne korjaantuu joskus. Monen ihmisen käsitys artistista perustuu median antamaan kuvaan, joka on yleensä vääristynyt. Kiitos samoin hyvää kevään jatkoa Sinulle!

    • Amppari

      Tykkään sekä T.Kansasta ,että Kari Tapiosta ja työpaikallanikin tiedetään ,että he ovat suosikkilaulajiani. Miespuoliset työkaverit aina jotain kuittailevat ja huulta heittävät asiasta. Se on vaan heidän sellaista lapsellista yritystä saada ärsyyntymään, eikä siitä pidä nokkiinsa ottaa. Huumorilla vaan kuitata jotain nasevaa takaisin :)

      On työpaikallani myös eräs nainen joka on Jari Sillanpää- fani ja hänelle keljuillaan siitä todella paljon. Oikein sääliksi käy välillä.
      Nämä suunpieksijät eivät ole muuten itse uskaltaneet paljastaa omaa musiikkimakuaan.

    • meitsi

      Tuo nyt on ihan normaalia, että aina joku/jotkut vinoilevat jonkun muun musiikkimausta ja suosikkiartistista tms. Johan se on nähty esim. näillä keskustelufoorumeilla. Tuskinpa sellaista artistia onkaan jota kaikki ylistäisivät vaan. Ja mitä enemmän on työntekijöitä työpaikalla, niin sitä enemmänmielipiteet erkautuvat tälläisissä makuasioissa.

    • Karifani

      Karin Kuvia löytyy myös minun kaapin ovesta,työpaikalla USEITA. Kaikki työkaverit kyllä tietää KUKA on minun Fani.Myös kotoa löytyy KARIN KUVIA.Olen hänen ehdoton fani. Olen kokenut aivan samaa kohtelua ,mutta eivät enää ilku koska tietävät sen olevan turhaa,mun päätä eivät käännä ajatelkoon mitä haluavat.Nimmarikortteja on myös useita minullakin.KARI ON SUOSIKKINI.Ajatelkoon kukin mitä tahtoo.

      • Hmmm...

        "kaikki työkaverit kyllä tietää kuka on minun fani", tarkotatko siis että Kari on sinun fanisi?


      • Kari on MUN FANI! Kylläpä on Kari-fanilla taas suuret luulot itsestään ;)
        Oletko jo monta nimmariasi kirjoittanut Karille ?


    • mm-88

      Saan minäkin kuulla aina siitä, kun fanitan Kartsaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      71
      1767
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      26
      1277
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      34
      1162
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      944
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      198
      852
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      704
    7. 77
      672
    8. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      207
      654
    9. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      618
    10. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      581
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      538
    12. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      59
      525
    13. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    14. 36
      494
    15. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      24
      469
    16. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    17. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    18. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    19. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe