Vanhasen hallitus epäonnistunut

Mannertenvälisen nahjuksen Matti Vanhasen hallitus on epäonnistunut totaalisesti. Hallituksen toimilla ei ole onnistuttu saamaan työttömyyttä kuriin.

Vanhasen tekemät veroratkaisut ovat vain johtaneet siihen, että yritykset ovat siirtäneet tuotantoaan ja omistustaan Suomesta pois. Kotimaiset investoinnit ovat Vanhasen ansiosta lähes pysähtyneet.

Joka viikko saamme kuulla uusista irtisanomisista ja yt-neuvotteluiden aloittamisesta.

OECD on jo varoittanut, että Suomella on edessä vakavia vaikeuksia, jos Vanhasen hallituksen politiikka pysyy samanlaisena.

6

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Höpö höpö

      Menehän Anttila levolle.

    • hallituksen perua.

      Lipposen hallituksessa oli kokoomus mukana. Miksi silloin ei hallitus ja kokoomus tehnyt muutoksia. Tälläiset toimenpiteet vievät aikaa eikä toteudu hetkessä.

    • Kana

      reisien välinen nahjus...

    • täysnahjus

      Ei Vanhasta sentään mannertenvälisenä nahjuksena voi pitää. Eihän hänellä ole mitään asemaa Euroopassa saati muilla mantereilla. Miestä tuskin tunnetaan edes Ruotsissa. Keputyyliin hän on korkeintaan lyhyen kantaman nahjus. Siinä hommassa kylläkin täydellinen

      • "Lyhyen kantaman nahjus" on tosiaan parempi nimitys Matti Vanhaselle. Annoin kuitenkin Vanhaselle vähän ansiotonta arvonnousua, että hänelle ei tule niin paha mieli.


      • kysyy ja
        Känä kirjoitti:

        "Lyhyen kantaman nahjus" on tosiaan parempi nimitys Matti Vanhaselle. Annoin kuitenkin Vanhaselle vähän ansiotonta arvonnousua, että hänelle ei tule niin paha mieli.

        vastaa itse itselleen. Kyllä kokomuuslaista vituttaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1084
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      814
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      596
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      17
      595
    5. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      93
      535
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      512
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    9. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      43
      476
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      437
    Aihe