Olen laittamassa sedan sierraan taakse jousiin ne yleismalliset kumet siihen kierteiden väliin kolme kappaletta puolelleen. Millä tavalla ne olisi paras laittaa ja miten ne tulee ylös jousta vai alaosaan? Yhden kierteen ympärille vissiinkin kaikki?
Vastaukset 3
kysäsin kerran katsastus-sedältä ja hän väitti moisia laittomiksi. Kerran ajanut autolla jossa semmoset oli, en tiedä oliko ne "oikein" asennettuna sinne, mutta oli karmee ajaa, toinen samallainen auto oli paljon parempi ajettava vaikka oli vanjhat ja väsyneet jouset, ja kehnot iskarit.
- pitää miettiä
Auto on kyllä juuri katsastettu et siinä mielessä ei olis hätää,mutta siinä on 40mm madallus jouset ja vakio iskarit niin kolme takana painuu perä todella alas,niin ajattelin et kokeilisiko tuolla konstilla auttaisiko yhtään.Olen kuullut et jollain oli rälläkällä madallettu auto ja takana tuollaset kumet niin oli myös aika omituinen ajaa.
- on tarkoitettu
pitää miettiä kirjoitti:
Auto on kyllä juuri katsastettu et siinä mielessä ei olis hätää,mutta siinä on 40mm madallus jouset ja vakio iskarit niin kolme takana painuu perä todella alas,niin ajattelin et kokeilisiko tuolla konstilla auttaisiko yhtään.Olen kuullut et jollain oli rälläkällä madallettu auto ja takana tuollaset kumet niin oli myös aika omituinen ajaa.
lähinnä hetkelliseksi avuksi esim. raskaan kuorman aikana ettei jouset painuisi aivan läjään. Ne kumipalat eivät todellakaan ole tarkoitettu pysyviksi sinne jousiin vaan vain väliaikaiseksi avuksi raskaalla kuormalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 110695
Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.
Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?64536- 39526
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha73472Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät40465Hyvää yötä
Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!25462- 152424
Missähän pöytäkirja viipyy, taas?
Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett38399Hyvästi feikit hiustenpidennykset - Kerttu Rissanen hurmaa uudella hiustyylillä
Kerttu Rissanen ihastuttaa uudella hiustyylillään ja lookillaan. Rissasella on totuttu näkemään pitkät hiukset ja hiust6394- 20371