Onko hondamiehillä/naisilla kokemuksia Michelinin X-Ice Northeista Tourer Accordin alla??
Itsellä ei mitenkään hyvä mielikuva Micheliinin talvirenkaista. (aina Nokiat)
Ei ollut hondamyyjällä muita vaihtoehtoja tilatessani diesel Accordia..
Itsellä ei mitenkään hyvä mielikuva Micheliinin talvirenkaista. (aina Nokiat)
Ei ollut hondamyyjällä muita vaihtoehtoja tilatessani diesel Accordia..
Vastaukset 5
Vanhimmat
ajaksi; viitaten päivän aikaisempaan kirjoitukseen omasta odotuksestani... oma dieselini on kaksi kuukautta myöhässä, joten sikäli kiinnostaa tietää mitä nyt tilaajille sanotaan:-)
Toukokuun puoliväli on toimitusaika oli eilisen päivän tieto ja huhtikuun puolella tulee laiva Suomeen missä auto pitäisi olla.
Aika vauhdilla käy diesel Accordin myynti kun viime lauantaina(18.3) kävin kyselemässä tarjousta niin oli vielä värivaihtoehtojakin jäljellä mutta eilen 20.3 oli jo paljon suppeampi valikoima.
Viikon myöhästyi sovitusta toimitusajasta edellinen Accordini 2.0 Sport Tourer syyskuussa 2004.
Mutta tilanne saattaa olla nyt vähä toisenlainen,ei auta kuin odotella vaan kyllä se sieltä tulee ja hyväähän kannattaa vaikka vähän aikaa odotellakin.
Muutama peruspunainen Sport Tourer diesel saattaisi löytyä Suomesta jo (eilisen tieto)
Pieni lisäys tuohon tekstiisi, "Ettei ollut hondamyyjällä muita rengas vaihtoehtoja tilatessani diesel Accordia". Kyllä uuteen hondaan olisi voinut valita kesä- tai talvirenkaiksi ihan mitkä renkaat tai vanteet tahansa. Itse valitsin talvipyöriksi Continentalin kitkat alkuperäisillä aluilla, enkä huolinut niitä alkuperäisiä kesärenkaitakaan.
Saa varmasti rahalla vaikka joka merkkiä mutta siihen rengas/vanne pakettiin kuului Misukat ihan hyvännäköisellä aluvanteella(jonka sain mielestäni kohtuu hinnalla)
Pitää varmaan olla vielä yhteydessä myyjään ja neuvotella Continentalin nastat Misukoitten tilalle kun ei näköjään kukaan ole edes uskaltanut laittaa Misukoita Hondan alle. Ainakin kommentien määrän perusteella..
Noi misukan uudet nastat. Entiset oli contin ja nämä misukan on huomattavasti äänettömämmät. Suosittelen. Auto 2003