Missä viipyy tiedoitustilanne valehtelijat.

ja punikit valehtelivat.

Keskusta on edelleen hyvissä voimissa, eikä ole minnekkään hävinnyt. Humasiko mielipuolipunkki.
Känänkin arviot ovat pahasti poskellaan kuten ennenkin. Mutta Matti johtaa tyylikkäästi hallitusta.

Hyvä Matti. Hyvä Keskusta.
4146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Matti johtaa lähinnä lööppitilastoja yhdessä Tanjan kanssa.

Hallitusta ja puoluettaan hän johtaa myös. Nimellisesti. Eikä missään tapauksessa tyylikkäästi.

Äänestä

>Erolla ei uhkailtu

Vanhanen sanoi tiedotustilaisuudessaan myös, ettei kukaan keskustan ministeri kehysriihessä uhannut hänelle eroavansa, mutta myönsi, ettei tiedä mitä erillisneuvotteluissa mahdollisesti on sanottu.

- Päätöksen valmisteluvaiheessa, kun kehyksen 146 miljoonan euron säästöt olivat vielä kiivaan keskustelun kohteena ministeriöiden välillä - en tiedä mitä kaikkea he ovat näissä neuvotteluissa käyttäneet keinona. Mutta silloin kun neuvotellaan säästöistä, moni miettii miten itse suhtautuu siihen, Vanhanen pohdiskeli.

Hän muistutti, että lopulta kaikki kuitenkin hyväksyivät neuvottelutuloksen. Vanhanen myönsi, että kyseessä oli kova paikka hänen pääministerikaudellaan, mutta ei kaikkein pahin. Kaikki ratkesi kuitenkin yhden iltapäivän aikana, hän sanoi.

Vanhanen tyynnytteli myös päähallituspuolueiden välejä ja vakuutti, ettei merkittäviä ongelmia jäänyt.

- Kannattaa suhteellistaa näitä reaktioita. Moni sanoo mitä kielen päällä on ja vähän enemmänkin, Vanhanen sanoi.

Hän vakuutti myös olevansa varma siitä, että hallitus kestää ensi kevään eduskuntavaaleihin asti. Se on vain väistämätöntä, että säästöistä aina syntyy kova möykkä, Vanhanen arveli.

(MTV3-STT)

Äänestä

väität että punikit ovat levitelläät täällä huhuja, vaikka täällä on koko päivä iloittu etä "SDP heitetään ulos hallituksesta". Ja toiseksi ainakaan demarit eivät ole punikkeja, vaikka sairaaloinen oikeistopääsi ei asioita pystyisikään erottamaan.. Miten voit kannattaa nykyistä hallituspohjaa, vai kannatatko vain Vanhasta kun demarikammosi on sairaaloisella tavalla.. Sairasta..

Äänestä

Heinäluoma pisti keskustan polvilleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Taas demarit kirjoitti:

ja punikit valehtelivat.

Keskusta on edelleen hyvissä voimissa, eikä ole minnekkään hävinnyt. Humasiko mielipuolipunkki.
Känänkin arviot ovat pahasti poskellaan kuten ennenkin. Mutta Matti johtaa tyylikkäästi hallitusta.

Hyvä Matti. Hyvä Keskusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu