Minulla on windows xp koneellani kun pistin sen noin viikko sitten mutta huomasin yhen erikoisen ongelman,jos mulla ON windows xp levy koneella,se menee ihan normaalisti windowsiin,jos EI ole niin tää kone "jökkää" siihen kohtaan ku tää lataa windowsia(tai siis pysähtyy sillai tyhmästi)!!!Miten ton asian voi korjata?En haluaisi pitää koko ajan tota levyä tossa cd asemassani :(
Millä Keinolla?
Ihmettelijä!
3317
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Nyt ihmettelen minäkin!
Luultavasti koneesi jotenkin nyt avautuu cd aseman kautta ja haluaa sieltä avata käyttiksen. BIOSista varmaan saa muutettua miten kone avautuu.
Että huomasin kun toi vaatii tota ceedeetä että se on ihan sama mikä ceedee siellä on,oli vaikka windows tai musiikkilevy ni se käynnistyy silläkin!täytyy myöntää että en ole ikinä kuullutkaan jonku esimerkiksi sanovan että mun tietokone käynnistyy millä tahansa ceedeellä :)