Myydään vanhojen autojen varaosia

Ei jenkki autoihin, mutta muiden vanhojen autojen osia paljon sekalaista osaa. Katso allaolevasta linkistä kuvat ja yhteystiedot

http://www.sahk.fi/forum/index.php?topic=299.0
2611494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Hei ! Onko teillä FIAT 132 ,1980 takaa tasauspyorästön ruvipyorä ja lautaspyörä. Voisitteko
ottaa yhteyttä puh 040 5915 337 tai email [email protected].

Äänestä

Jos tarvitset edullisia jenkkiautojen varaosia tai muiden autojen osia USAsta
seuraavasta linkistä löytyy kaikki mitä tarvitset, osaliikkeitä ja postituspalvelu, jolla saa tavaran halvalla vain USAhan toimittavilta.
Käytännössä nämä on puojeen hintaa suoraan toimittaviin verrattuna tai alle suoralähetyksistä
ja nopeampi varma toimitus.

http://www.jenkkiautonosat.com/

1) Osaliikkeet
http://www.jenkkiautonosat.com/kauppoja.htm

2) USA-osoite -edelleen postituspalvelut edullisesti
http://www.jenkkiautonosat.com/osoite.htm
Kuriiripalvelua saa myös, on nopea ja kohtuuhintainen,
ei tarvitse odotella jos US postissa joku tökkiin

3) Turvallisempi PayPal maksaminen (jos et halua käytää luottokorttia)
http://www.jenkkiautonosat.com/paypal.htm

laittakaa komentteja liikkeistä yms niin päivitetää lisää

Äänestä

Hain tuollaisella pöljällä varaosahaulla: http://www.varaosat-autoon.com/ oli vaan googlen kohdistettu haku, mutta löysin sillä sopivan mainoksen, jota kautta tilasin osat jenkeistä ja hintaa tuli kaikkien maksujen jälkeen 600€ vähemmän kuin paikallisesta tarvikeliikkeestä tilattunna.

Äänestä

Ostan ifa f9 osia , mm. Kaasarin, bensapumpun, jarrutyösylinterit ym,ym.

Äänestä

MOI!Olisko kellään tietoa mistä sais ww caddyyn -89 D peilit?Meinaa olla aika puhki...

Äänestä

Pösö 205 vm -89 Girling takajarruihin (rumpujarrut) ostaisin jarrukilvet. Uusia ei Suomesta saa ja luottokortin numeroa en nettiin anna.
Löytyisikö kelvollisia käytettyjä?

Minkä muun auton kilvet käy - en oikein usko, etteikö jossakin muussa olisi samaa? Jarrurummun halkaisija on 180 mm ja hihnan leveys 30 mm. Ja se valmistajahan oli Girling.

Yhteystietoni: email sifferi ät sulo piste fi.
Kiitos!

Äänestä
  • Nehän oli siis Girlingin tekemät rumpujarrut 180 mm kertaa 30 mm.
    Käy samat kuin Peugeot 306 vm 1996-2002, Peugeot 309 vm 7.1989->1993 ja Citroen ZX 1,6/1,8/1,9 TD (ei Break) vm 1991-1997.

    Jos löytyy niin ilmoittele sifferi ät sulo piste fi tai puh. 050 514 3826.

    Äänestä

mistä sais datsun finnii etulokarin kuskinpuolelle ja konepellin?

Äänestä
  • Sama malli, tarvitsisin pyöränkaarien korjauspellit?

    Äänestä

olisi myytävänä 1200 datsun finnin pölykapselit 3kp ltta

Äänestä

tarvitsisin mazan takapyörän tukivartta poikittainen vuosimalli 1984 puh 0453243534

Äänestä

Hei, mihin/kenelle voisin lähettää tunnistettavaksi kuvan esineestä, joka ilmeisesti on vanhahko (useampi kymmenen vuotta) auton poltin (moottorin osa ei ajovalopoltin :) ).

Siinä on hämärästi tutun näköinen logo, jossa on mielestäni tyylitellyt kirjaimet Jwi tai (isolla iillä) Iwi ja tunnus AT 657. Mötikkä painaa 1445 g ja on käyttämätön. Olisi mukava, jos joku tarvitseva tekisi siitä löydön!

Äänestä
  • Auton poltin? Sillä poltetaan auto, vai?
    En ole ikinä kuullutkaan sellaisesta!

    Äänestä

  • sitroen. kirjoitti:

    Auton poltin? Sillä poltetaan auto, vai?
    En ole ikinä kuullutkaan sellaisesta!

    on aika kitkerä suussa ja perseessä?

    Äänestä

Nousiaisissa on vanha purkaamo josta löytyy osaa vanhempiin ajokkeihin...
http://jarikrouvila.fi/

Äänestä

www.vanhatvaraosat.fi :stä löytyy halvalla osia vanhempiin autoihin. Itse löysin sieltä talbot horizon 1.6 -79 laturin. Aika kauan kyseistä osaa etsin...

Äänestä

mb180 b vm56 bonttooni ovienlistat soitot n0465672527

Äänestä

Datsun 280c pölykapselit alkuperäiset 5kpl Olisi myynnissä.

Äänestä
  • hei olisiko kuvia mikä tuumakoko hintaa?

    Äänestä

Tarvitaan Peugeot 205 jarrutehostin. Se malli, minkä kiinnityspultit ovat M7 kierteellä ja mutterien avainväli 11 mm.
M8 ja av 13 on väärä malli.
Saattaa olla, että jonkun Citroenin pikkumallin tehostin on sama.

Tarvetta olisi myös 1,4 litran TU3 -moottorin ehjälle pakoputken etukäyrälle. Pitää olla se väliseinällinen malli.

Jos löytyy, niin soita tai lähetä tekstiviesti 050 514 3826
Kiitos!

Äänestä

mercedes-benz 220d vm 71 kaikki osat tallessa ja myös tekniikka joka pelaa kuin ajatus! myös toinen moottori löytyy sakä kapseleita,renakita vanteineen kyseiseen meseen! osat alkaen 10e... 044 9630600

Äänestä

ford gorttinan takavalot (tähtiperä valot)

Äänestä

minulla on ponttooni mesern takavalot 6s koneen virranjakaja ruiskut 404 sytartti jarruputki volvo pv venttiilinostimet tiivisteita olkaytappi f83 ym

Äänestä

Itse sain AC cobran osia aika edullisesti Viikinkikoneelta

Äänestä

Olis jouten Fiat 131 alatukivarret 4kpl. uudet edullisesti.

Äänestä

"Hakemaasi sivua ei löytynyt!"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Osaset kirjoitti:

Ei jenkki autoihin, mutta muiden vanhojen autojen osia paljon sekalaista osaa. Katso allaolevasta linkistä kuvat ja yhteystiedot

http://www.sahk.fi/forum/index.php?topic=299.0

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu