Instituutteihin

Instituutteihin löytyy kyllä varoja ja puolustajia.
Mutta löytyykö varoja rautatien sähköistämiseen. Entä teiden ylläpitokustannuksiin.
293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eihän rahaa jää, sitä ei ole. 100 milj. euroa menee siitä 146 milj. euron säästöpotista kepun ehdotuksen mukaisesti EU:n maatalouskompensaatioon ja niin kuin on nähty SIKANÄYTELMÄ, KEPU ei neuvottele.

Äänestä
  • Anttilan purkaus jäi hiertämään korvaani, kun hän kertoi 90% korvattavuudesta, MUTTA VILJELIJÖILLE täysimääräisesti.
    Kenellekä muille niitä tukia maksetaan, joille 90%.
    Onko joku taho joille myöskin korvataan tuotannon menetyksiä.

    Eipä kuulunut soraääniä ,kun työttömien korvauksia leikattiin.
    Kokoomuksen holtittoman rahapolitiikan jälkimainingeissa.
    Tuöttömyyskorvaus oli ennen 80% ansiosta. Nyt se ei ole enää viittäkymmentä prossaakaan. Korvattavuuspäiviäkin vähennetty moneen kertaan.

    Ei kuulunut edes ns. työväen puolueidenkaan tahoilta että työttömille on korvattava täysimääräisesti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


On varoja kirjoitti:

Instituutteihin löytyy kyllä varoja ja puolustajia.
Mutta löytyykö varoja rautatien sähköistämiseen. Entä teiden ylläpitokustannuksiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu