voisiko joku antaa vinkkejä miten pääsisin näyttelijäksi johonkin englanninkieliseen elokuvaan. Ajattelin opiskella hyvän englannin eka ja sitten mennä näyttelijä kouluun, mutta minne kannattaisi mennä? Mitä sitten teen?
näyttelijäksi
eskimo
5651
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ez Wave Rap tähti / tuottaja / näyttelijä, Aloittaa oman tv shown komediallinen hauska ja mukava pääsette nekemään Hra: Ez Wave:n livenä Pääset tv:seen hyvällä tuurilla ja vaikka et pääsisikään tämä tv show On HIENO KOKEMUS PÄÄSTÄ TODISTAMAAN PAIKAN PÄÄLLE!
Ilmoittautuminen: [email protected] sarjasta tulee ilmoitus paikasta ja ajasta 2007-2008.
TErv,
Manageri
onko koulua missä voi opiskella erikoistehosteiden tekoa?
eka päättää mitä oikeasti haluat.
Erikoistehosteet tehdään pääasiassa tietokoneella, joten niitä vaan opiskelemaan. Suomi on itse asiassa huippupaikka opiskella tietokoneita, ja meillähän on nykyisin paljon tietokoneanimointikurssejakin kouluissa, mm. AMKt tai Taideteollinen korkeakoulu.
Oletko se sama hörhö joka on menossa milloin Hollywood-elokuvan päätähdeksi, milloin FBIn agentiksi? Sulle on annettu runsaasti vastauksia jo eri palstoilla, lue niitä. Alkaa kyllä tuntua siltä, että parasta sun olisi mennä ekaksi jonnekin nuorten mielenterveyspalveluun - mielikuvitusmaailmassa eläminen ei ole oikein tervettä pidemmän päälle.