Reijo Ringbom

Zakari

Olen sitä mieltä että SM-liigan YLIVOIMAISESTI huonoin tuomari on Reijo Ringbom. Oletteko samaa mieltä?
On käsittämätöntä kuinka kyseinen ääliö saa viheltää vuodesta toiseen liiga-pelejä. Nyt varsinkin kun panokset on todella kovat ja pelataan pudotuspelejä niin kyseinen äijä ei saisi niitä pilata väärillä tuomioillaan.

Ringbom on mies jolla sekoaa konseptit välillä täysin. Mies puhaltelee pilliinsä miten sattuu ja hänellä ei ole yhdessäkään pelissä selkeää linjaa. Välillä kaikki "menee läpi"..välillä taas jäähy tulee jos sattuu luisteleen liian läheltä vastustajan pelaajaa. Näin se suunnillee menee...

Kysymys kuuluukin että eikö SM-liigalla todellakaan löydy oikeudenmukaista ja puolueetonta tuomaria..ja etenkin sellaista joka pitää saman linjan koko ottelun ajan?
Ringbom ei ainakaan kuulu siihen joukkoon! PASKA MIKÄ PASKA!

Ringbom pitäisi laittaa vihelteleen koululaisten pelejä. Siellä se tyyppi olisi ihan omiaan.

10

2578

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jou mään

      JYP pääsi kolme kertaa ylivoimalle jatkoajalle, ei se Bluesia kannata.

      • Zakari

        HALOO!!! Ilmeisesti et osaa lukea vai olenko sanonut että oisin ollut sitä mieltä että peli ratkesi siihen? En ole sanonut!

        Mulle on ihan sama kumpi sen pelin voitti ja meni Kärppiä vastaan koska en ole Bluesin enkä Jypin fani. Olen Kärppien fani.
        Kysymys on siis yleensäkin Reijo Ringbomista ja hänen tyylistään viheltää pelejä.
        PASKA MIKÄ PASKA koko Ringbom!

        Enkö kysynyt lukijoiden mielipidettä kyseisestä paskatuomarista? Opetteleppa lukemaan kysymykset tästä lähtien tarkemmin niin osaat vastatakkin sitten oikein!


      • Hellss

        Koko kauden Ringbom on sekoillut. Olen ihmetellyt etteikö miestä saada sivuun peleistä?
        Ringbomin Jyp-Blues tuomaripelleily oli luokatonta. Mies joutaisi Saharaan tuomitsemaan arabien otteluita: ei ole jäätä, mutta on fanaattiset pelimiehet, voisi tulla nekku niistetyksi!


    • gbk

      Kyllä Favorin on vähintään yhtä surkea! Vuosi sitten tämä samainen Favorin sohlas ja sähläs Kärppien pelissä. Favorin on sellainen tuomari, joka haluaa jättää sormenjälkensä jokaiseen tuomitsemaansa peliin.

      Sitä minä ihmettelen, että Jääkiekkoliitto/SM-liiga hyväksyy amatöörituomarit peleihin, kun pelaajilta ja valmentajilta vaaditaan ammattitaitoa! Suomalaisten kiekkotuomareitten taso on surkea muutamaa poikkeusta lukuunottamatta. Kenen takamusta tämä Favorin on käynyt nuolemassa, kun on päässyt play-off-tuomariksi? Kaiken huippu on, että heitä ei sitten saisi edes arvostella.

    • on munattomia

      Nykyiset tuomarit henkiseen koulutukseen että saadaan uusia seppomäkelöitä.

    • SportFreak

      Onko muka Sm-liigassa YHTÄÄN hyvää tuomaria? Siis, jos katsotaan tasapuolisesti? Eikä Jokeri-, tai JYP-lasien kautta? Levonen ehkä ainut. Ainoa asia jota kaipaan on sama linja, läpi ottelun. Läpi mahdollisen PO-sarjan.

      Niin, ja se huonoin tuomari on Toivola. Koko kauden samaa viheltämistä, jossa ei mitään järkeä. Huonoin ylivoimasesti, varmasti YV-minuutit epätasaisesti kun Toivola vislaa.

    • natsiviiksi

      onko kellään faktatietoa, kuinka paljon ringbomille maksettiin? ainakin ottelua pelattiin käsittämättömän paljon ykköseksi ja ristiksi veikkauksen peleissä

    • aivan samaa mieltä!

      reijo ringbom on aivan perseestä, mutta ei sami partasenkaan tuomitsemisessa mitään hyvää ole...

    • Dum

      Hommahan saattaisi korjautua, jos Suomeen saataisiin ammattituomarit, joilla olisi ammattimiehen palkka. Tuo palkka toisi mukanaan myös vastuun. Eli: jos puhaltelet miten sattuu, loppuvat hommat (ja palkanmaksu), ja kun taas viheltelet oikeaoppisesti, niin rahaa tulee. TULOSVASTUUTA.

    • Anonyymi

      Vanha kommentti, mutta harvinaisen asiaton.
      No, tämäkin kommentti jäi elämään tänne verkkoon esimerkkinä vähemmän rakentavasta möläytyksestä, jonka kirjoitttajan olisi pitänyt nukkua yhden yön yli ja sitten miettiä kannattaako tällaista jakaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      137
      2341
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      51
      1019
    3. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      160
      907
    4. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      776
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      83
      757
    6. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      162
      665
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      637
    8. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      636
    9. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      59
      626
    10. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      142
      604
    11. Kuollut teini Kajaanissa

      Kuulemma sellaista huhua liikkeessä?
      Kajaani
      4
      589
    12. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      6
      564
    13. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      21
      538
    14. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      52
      533
    15. Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.

      Vaimon viesti on paljastanut totuuden.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      160
      517
    16. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      508
    17. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      55
      498
    18. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      497
    19. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      118
      496
    20. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      66
      489
    Aihe