Olen sitä mieltä että SM-liigan YLIVOIMAISESTI huonoin tuomari on Reijo Ringbom. Oletteko samaa mieltä?
On käsittämätöntä kuinka kyseinen ääliö saa viheltää vuodesta toiseen liiga-pelejä. Nyt varsinkin kun panokset on todella kovat ja pelataan pudotuspelejä niin kyseinen äijä ei saisi niitä pilata väärillä tuomioillaan.
Ringbom on mies jolla sekoaa konseptit välillä täysin. Mies puhaltelee pilliinsä miten sattuu ja hänellä ei ole yhdessäkään pelissä selkeää linjaa. Välillä kaikki "menee läpi"..välillä taas jäähy tulee jos sattuu luisteleen liian läheltä vastustajan pelaajaa. Näin se suunnillee menee...
Kysymys kuuluukin että eikö SM-liigalla todellakaan löydy oikeudenmukaista ja puolueetonta tuomaria..ja etenkin sellaista joka pitää saman linjan koko ottelun ajan?
Ringbom ei ainakaan kuulu siihen joukkoon! PASKA MIKÄ PASKA!
Ringbom pitäisi laittaa vihelteleen koululaisten pelejä. Siellä se tyyppi olisi ihan omiaan.
Reijo Ringbom
10
2370
Vastaukset
- jou mään
JYP pääsi kolme kertaa ylivoimalle jatkoajalle, ei se Bluesia kannata.
- Zakari
HALOO!!! Ilmeisesti et osaa lukea vai olenko sanonut että oisin ollut sitä mieltä että peli ratkesi siihen? En ole sanonut!
Mulle on ihan sama kumpi sen pelin voitti ja meni Kärppiä vastaan koska en ole Bluesin enkä Jypin fani. Olen Kärppien fani.
Kysymys on siis yleensäkin Reijo Ringbomista ja hänen tyylistään viheltää pelejä.
PASKA MIKÄ PASKA koko Ringbom!
Enkö kysynyt lukijoiden mielipidettä kyseisestä paskatuomarista? Opetteleppa lukemaan kysymykset tästä lähtien tarkemmin niin osaat vastatakkin sitten oikein! - Hellss
Koko kauden Ringbom on sekoillut. Olen ihmetellyt etteikö miestä saada sivuun peleistä?
Ringbomin Jyp-Blues tuomaripelleily oli luokatonta. Mies joutaisi Saharaan tuomitsemaan arabien otteluita: ei ole jäätä, mutta on fanaattiset pelimiehet, voisi tulla nekku niistetyksi!
- gbk
Kyllä Favorin on vähintään yhtä surkea! Vuosi sitten tämä samainen Favorin sohlas ja sähläs Kärppien pelissä. Favorin on sellainen tuomari, joka haluaa jättää sormenjälkensä jokaiseen tuomitsemaansa peliin.
Sitä minä ihmettelen, että Jääkiekkoliitto/SM-liiga hyväksyy amatöörituomarit peleihin, kun pelaajilta ja valmentajilta vaaditaan ammattitaitoa! Suomalaisten kiekkotuomareitten taso on surkea muutamaa poikkeusta lukuunottamatta. Kenen takamusta tämä Favorin on käynyt nuolemassa, kun on päässyt play-off-tuomariksi? Kaiken huippu on, että heitä ei sitten saisi edes arvostella. - on munattomia
Nykyiset tuomarit henkiseen koulutukseen että saadaan uusia seppomäkelöitä.
- SportFreak
Onko muka Sm-liigassa YHTÄÄN hyvää tuomaria? Siis, jos katsotaan tasapuolisesti? Eikä Jokeri-, tai JYP-lasien kautta? Levonen ehkä ainut. Ainoa asia jota kaipaan on sama linja, läpi ottelun. Läpi mahdollisen PO-sarjan.
Niin, ja se huonoin tuomari on Toivola. Koko kauden samaa viheltämistä, jossa ei mitään järkeä. Huonoin ylivoimasesti, varmasti YV-minuutit epätasaisesti kun Toivola vislaa. - natsiviiksi
onko kellään faktatietoa, kuinka paljon ringbomille maksettiin? ainakin ottelua pelattiin käsittämättömän paljon ykköseksi ja ristiksi veikkauksen peleissä
- aivan samaa mieltä!
reijo ringbom on aivan perseestä, mutta ei sami partasenkaan tuomitsemisessa mitään hyvää ole...
- Dum
Hommahan saattaisi korjautua, jos Suomeen saataisiin ammattituomarit, joilla olisi ammattimiehen palkka. Tuo palkka toisi mukanaan myös vastuun. Eli: jos puhaltelet miten sattuu, loppuvat hommat (ja palkanmaksu), ja kun taas viheltelet oikeaoppisesti, niin rahaa tulee. TULOSVASTUUTA.
- Anonyymi
Vanha kommentti, mutta harvinaisen asiaton.
No, tämäkin kommentti jäi elämään tänne verkkoon esimerkkinä vähemmän rakentavasta möläytyksestä, jonka kirjoitttajan olisi pitänyt nukkua yhden yön yli ja sitten miettiä kannattaako tällaista jakaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949397Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki724877Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.444551Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j82338Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001576- 421373
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota511302Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441286Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641252Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1691174