SaPKon Mestis-laiva näyttää olevan vahvassa myötätuulessa. Eilen jalkoihin jäi Kotkan Titaanit. Karsintasarja on kuitenkin vasta puolivälissä, joten mitä tahansa voi vielä tapahtua.
Yleisökin on löytänyt hallille kiitettävästi. 28.3 on kuitenkin karsintasarjan tärkein peli, sillä silloin Talvisaloon luistelee vieraaksi Kokkolan Hermes. Tällöin voisi olettaa yleisöryntäystä.
Mitäs SavoRULES veikkaa kyseisen ottelun yleisömääräksi? Itse veikkaan, että 1000 katsojan raja menee rikki.
SaPKo Mestikseen?
9
999
Vastaukset
- Tarkkana nyt
...Karhulan Titaanit.
- Ville
Tosin tällä hetkellä KOO-VEE on parhaissa asemissa.
KOO-VEE 7
HeKi 6
SaPKo 5
Hermes 2
Titaanit 0
Huomenna on HeKi - SaPKo.
Veikkaan, että SaPKo lähtee kotimatkalle tappio niskassaan.- olav1
Veikkaan aivan samoin. HeKi on kuitenkin sen verran SaPKoa edellä.
olav1 kirjoitti:
Veikkaan aivan samoin. HeKi on kuitenkin sen verran SaPKoa edellä.
HeKi on ollut keskinäisissä SaPKoa parempi, muutoin en usko HeKin paljoa parempi paperilla olevan.
Jotenkin vain HeKille ilmeisesti sopii SaPKon pelityyli. Myös jatkuva jäähypenkin kulutus rassaa SaPKon pelaajia ja muutama peli siihen on jo kaatunutkin.
Kokkolassa jäähyiltiin eka erä totaalisesti ja oltiin silti 1-1 asemissa. Toka erässä äijät lopetti jäähyilyn ja avot..SaPKo johti 1-3 ja se sitten pidettiin kolmannessa.
Samaa toivoisin tänään Heinolassa. Mikäli sama jäähyily jatkuu, saa SaPKo kuokkaan 6-3- voimajorma
SavoRULES kirjoitti:
HeKi on ollut keskinäisissä SaPKoa parempi, muutoin en usko HeKin paljoa parempi paperilla olevan.
Jotenkin vain HeKille ilmeisesti sopii SaPKon pelityyli. Myös jatkuva jäähypenkin kulutus rassaa SaPKon pelaajia ja muutama peli siihen on jo kaatunutkin.
Kokkolassa jäähyiltiin eka erä totaalisesti ja oltiin silti 1-1 asemissa. Toka erässä äijät lopetti jäähyilyn ja avot..SaPKo johti 1-3 ja se sitten pidettiin kolmannessa.
Samaa toivoisin tänään Heinolassa. Mikäli sama jäähyily jatkuu, saa SaPKo kuokkaan 6-3hahahaaa...se parhaiten nauraa...savonpojat rämpii kuten aina.kalpa.saåpkå,mitä piruja näitä rupusakkeja on....
- Terppo2
Joko olen puusilmä, mutta en nähnyt Titaanit pelissä, että no 39 olisi ollut kentällä.
Mikä on ? Mättääkö jossain ?
Olisi kiva kuulla fanien summaus hankinnan onnistumisesta. Kyllähän tuo on taas sellainen "elämää suurempi ottelu" ja veikkaan että Talvisalon lehtereillä käy kuhina.
Periaatteessa mikäli SaPKo voittaa tiistaina Hermeksen, on käytännössä Mestispaikka melkeinpä jo kirkon kuulutusta vaille.
Veikataan yleisömääräksi 1017- Ville
La 25.3.2006:
HeKi - SaPKo 3 - 3
SaPKo karkasi 3-0 johtoon. Eka maalin teki karkuri, joka kyttäsi vastustajan siniviivalla ja laittoi hallitusti verkot töttörölleen. Yksi oli alivoimamaali.
HeKi aloitti takaa-ajon ottelun puolessa välissä. Kahden erän jälkeen tilanne oli 2-3. Heti kolmannen erän alussa HeKi niittasi 3-3. Nämä luvut säilyivät myös jatkoajan, vaikka SaPKo pelasi viimeisen reilun minuutin neljällä kolmea vastaan. Jos työvoitto olisi jaettu, niin se olisi ehdottomasti mennyt HeKille, joka jyräsi pitkiä toveja SaPKon maalin tuntumassa - mutta tehottomasti. Työvoittoja ei jääkiekossa jaeta. Maalit ratkaisevat.
Minun ennakkoveikkaukseni meni pieleen. Veikkasin HeKille voittoa. Erehtyy se viisaskin joskus.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808522724667Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään933491Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka252746Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv592325Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?982212TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain921509Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään281319- 411306
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli741266- 63898