Kohta tulee kaapista ulos

Mitä vetoa, niin kohta Halonen seuraa Sillanpään esimerkkiä ja tulee lesbopartnerinsa kaapista ulos ja sitten kaikki lehdet on täynnä tämän kuhertelevan presidenttiparin "onnea". Ja kansa on Pervo-Erkon median mukaan "ihastuksissaan"

Pervot monottaa Suomen kansaa päähän.
6304
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hehehee..... Julkistaakohan Penakin samassa yhteydessä jonkun poikaystävän?

Äänestä

Dreams,dreams!

Äänestä
  • raollaan olla, ellei jopa sepposenselällään kuin hollituvassa!!

    Äänestä

Drag show valtasi Linnan
24.3.2006 7:55
Mekkoihin pukeutuneet miehet viihdyttivät Tarja Halosen vieraita.

LINNAN TÄHDET. Jarkko Valtee ja Osku Heiskanen järjestivät Tarja Halosen vieraille silmänruokaa. (ILPO LUKUS JA STEPUP OY)

IDEAN ISÄ. Drag show oli Marco Bjurströmin mielestä taiteilijavieraille passelia viihdettä. Idean isäksi ilmoittautuva Marco Bjurström kertoo, että Jarkko Valteen ja Osku Heiskasen drag show oli omiaan artisteista koostuneelle vierasjoukolle. Tiistai-iltana järjestetty tilaisuus oli Tarja Halosen kiitosjuhla presidentinvaalikampanjaan osallistuneille taiteilijoille.

- Jarkko ja Osku pistää suomalaisartisteja kuus-nolla, mutta lämmöllä. Aika hyvin se toimikin. Luulen, että illan emäntäkin nautti, kun porukka oli hyvin mukana, Bjurström arvioi ohjelmanumeron menestystä.

Samaa uumoilee presidentin lehdistöpäällikkö Maria Romantschuk.

- Itse en ollut paikalla, mutta ymmärsin, että juhlissa oli ollut tosi hauskaa.

Soreasääristen drag-taiteilijoiden ohjelmanumero oli saanut ennakkoon presidentillisen siunauksen.

Tuttu taidelaji

Drag show ei ole taidelajina Haloselle vieras. Näyttelijä Jouko Klemettilä esitti presidentin 60-vuotisjuhlassa marilynmonroemaisen onnittelulaulun Marilyniksi pukeutuneena.

Linnassa ei sen sijaan ole vastaavaa ennen nähty. Ei ainakaan Halosen aikana, Romantschuk vakuuttaa.

- Mutta eihän me tavalliset kuolevaiset tiedetä, mitä siellä on mahdollisesti vuosien saatossa tapahtunut, Bjurström vitsailee.

Äänestä
  • Halosen aikana tapahtuneita enää yhtään?

    Äänestä

  • perverssi kun jauhat samaa asiaa koko päivän, saatko kiksejä kun kerta toisensa jälkeen kirjoitat samasta aiheesta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aivan varmasti kirjoitti:

Mitä vetoa, niin kohta Halonen seuraa Sillanpään esimerkkiä ja tulee lesbopartnerinsa kaapista ulos ja sitten kaikki lehdet on täynnä tämän kuhertelevan presidenttiparin "onnea". Ja kansa on Pervo-Erkon median mukaan "ihastuksissaan"

Pervot monottaa Suomen kansaa päähän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu