Olen harrastanut anaalia vain miesporukoissa, mutta nyt olis aika "korkata" muija. Kysymykseni kuuluu; onko liukuvoide parempi naisen kannalta kuin liukaste?
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
siis näkyykö nimimerkkikin muille lukijoille? Ei kyllä pitäis.
OTATKO MYÖS PORNOKUVIA???
Niin mitäs eroa on sitten liukuvoiteella ja liukasteella?
Peppupanossa on tärkeää että yleensä jotain liukastetta käytetään kun sitä ei pepussa luonnostaan ole. Varsinaisesti tarkoitukseen suunnitellut liukuvoiteet ovat hyviä kun ne eivät menetä luistavuuttaan kovin nopeasti. Mutta onhan sitä tullut käytettyä vaikka mitä ruokaöljystä käsivoiteisiin :) usein nuo ohuet öljyt tai vesipitoiset voiteet kyllä menettävät tehonsa aika äkkiä, joten niitä pitää lisätä välillä. Hyvä liukuvoide kestää pitempään. KY ja Glid ovat kumpikin ihan OK.
kuin survaset sisään niin spittaa kunnolla hepin päähän! Käy ihan luikkarista.
Ei siinä mitään liukuvoidetta tarvita.
Kun nainen on oikein kiimainen niin vähän aikaa kun olet a-rapussa ja siitä sitten siirryt b-rappuun niin jostain sitä liukastetta tulee ihan tarpeeksi. Ainakin omalla tyttöystävälläni.
Se ei satu sen paremmin häneen kuin itseenikään. Päin vastoin tyttöystäväni saa aivan taivaallisia orgasmeja peppuseksistä.
Ollaan monasti keskusteltu että onkohan pepussa myös joku rauhanen joka erittää liukastetta kun on tarpeeksi kiihoittunut.
Ja jos joku väittää että liukaste on jotain ulostetta niin sekään ei pidä paikkaansa. Ollan harrastettu yli vuosi peppuseksiä noin kolme neljä kertaa kuukaudessa ja ehkä kolme tai neljä kertaa se on ollut suttaista.
Ja tämä on ihan tosi juttu eikä mikään feikki.