Loimaalainen ravintola Lintuparvi on myynnissä.Mitäs kansa haluaisi sen tilalle?Eikös siinä olis loistava paikka Rossolle?!
Lintuparvi lopettaa!
13
3840
Vastaukset
- hehe
Sehän olis niinko vähän jatkoa :D
- ääääh
Porukka näyttää olevan jurrissa torilla jatkuvasti. Oksentavat ja kusevat ympäriinsä. Kyllä Grön-herran klaani ja Taabermanni saavat viinat myytyä kahdestaankin.
- Mitä tilalle?
Näinhän se paljolti on.Loimaalta oikeastaan puuttuukin paikka,johon voisi mennä syömään pizaa tai muuta hyvää ruokaa lauantai-iltana.Juopottelupaikkoja Loimaalla onkin jo tarpeeksi.Pelkästään sellainenhan tämä Lintuparvikin oli viikonloppuisin.Siis ruokaan keskittynyt mesta olis minusta tervetullut,josta sais tietenkin hyvää viiniä ja olutta ruokajuomaksi.
- Loimaalainen
Hienoa kuulla, että Loimaallakin on kansaa, joka keskustelee netissä? Tätä jo vähän kaipailinkin tässä Vars.Suomen palstalla.
Vai on "Tinttivintti" myynnissä?
Laittakaa sinne joku Rax; menestyis varmaan. Siellä sais syödä niin paljon kuin haluais, ja näkymät torille olisi mahtavat.
Ja kesällä torille enemmän toimintaa. Tervetuloa Saloon tutkimaan kesätorin hienoutta!- Rap
Piristävää nähdä loimaalasita kirjoittelua.
Lintuparvessa on käyty aikoinaan nuorena tyttönä usein. Luodon Jokke oli portsarina. Siitä sitten Seurahuoneelle. Tabermanni oli luokkakaverini :)
Ellun kana on ihana nimi Lintuparven ruoka-annokselle. Kyllä siihen kapakka tulee, Rosso OK.
- Analtrooper
Pornokauppa tai dominaluolahan tai mikä parasta bordelli tuohon mahtuis...jos suomen laki ystävällisesti vaan jaksais ymmärtää..
- pornoa junteille
on nykyään pornokauppias,nyt ovat varmasti ihmeissään siellä :)
- ROHU
Onko Lintuparven paikalla nyt ravintolaa ? Ainakaan netistä en löytänyt. Toista oli ennen, kun se oli lounasaikaankin täynnä. Pitkä-Lintula myi kaljaa. Alkon muijatkin kävi siellä syömässä ja Luoto kilisteli kolikkoja taskussa. Annoin sille kerran kourallisen öörejä kun oli Ruotsista jääny taskuun.
- on joo
ROHU: ollut jo monta vuotta! Cafe Bar Rivette.
- napajohe
gugagohan sen tinttivintin kiinteistön omistaa?
giinnostaas tiätää! - 199
pelihalli. loimaalla on paljon uhkapelejä harrastavia . siellä ne sais pelata rauhassa kenenkään häiritsemättä
- 199
mistä tallainen myynti-ilmoitus muuten löytyy
- heihaloovaan
Niin mistäkö niitä 10 vuotta vanhoja myynti-ilmoituksia löytyisi? Ja miksi niitä pitäisi löytyä, en ymmärrä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.922127Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n332070Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501835Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751360- 861251
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191141Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311060Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men561003- 67936
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.282895