Loimaalainen ravintola Lintuparvi on myynnissä.Mitäs kansa haluaisi sen tilalle?Eikös siinä olis loistava paikka Rossolle?!
Lintuparvi lopettaa!
13
3790
Vastaukset
- hehe
Sehän olis niinko vähän jatkoa :D
- ääääh
Porukka näyttää olevan jurrissa torilla jatkuvasti. Oksentavat ja kusevat ympäriinsä. Kyllä Grön-herran klaani ja Taabermanni saavat viinat myytyä kahdestaankin.
- Mitä tilalle?
Näinhän se paljolti on.Loimaalta oikeastaan puuttuukin paikka,johon voisi mennä syömään pizaa tai muuta hyvää ruokaa lauantai-iltana.Juopottelupaikkoja Loimaalla onkin jo tarpeeksi.Pelkästään sellainenhan tämä Lintuparvikin oli viikonloppuisin.Siis ruokaan keskittynyt mesta olis minusta tervetullut,josta sais tietenkin hyvää viiniä ja olutta ruokajuomaksi.
- Loimaalainen
Hienoa kuulla, että Loimaallakin on kansaa, joka keskustelee netissä? Tätä jo vähän kaipailinkin tässä Vars.Suomen palstalla.
Vai on "Tinttivintti" myynnissä?
Laittakaa sinne joku Rax; menestyis varmaan. Siellä sais syödä niin paljon kuin haluais, ja näkymät torille olisi mahtavat.
Ja kesällä torille enemmän toimintaa. Tervetuloa Saloon tutkimaan kesätorin hienoutta!- Rap
Piristävää nähdä loimaalasita kirjoittelua.
Lintuparvessa on käyty aikoinaan nuorena tyttönä usein. Luodon Jokke oli portsarina. Siitä sitten Seurahuoneelle. Tabermanni oli luokkakaverini :)
Ellun kana on ihana nimi Lintuparven ruoka-annokselle. Kyllä siihen kapakka tulee, Rosso OK.
- Analtrooper
Pornokauppa tai dominaluolahan tai mikä parasta bordelli tuohon mahtuis...jos suomen laki ystävällisesti vaan jaksais ymmärtää..
- pornoa junteille
on nykyään pornokauppias,nyt ovat varmasti ihmeissään siellä :)
- ROHU
Onko Lintuparven paikalla nyt ravintolaa ? Ainakaan netistä en löytänyt. Toista oli ennen, kun se oli lounasaikaankin täynnä. Pitkä-Lintula myi kaljaa. Alkon muijatkin kävi siellä syömässä ja Luoto kilisteli kolikkoja taskussa. Annoin sille kerran kourallisen öörejä kun oli Ruotsista jääny taskuun.
- on joo
ROHU: ollut jo monta vuotta! Cafe Bar Rivette.
- napajohe
gugagohan sen tinttivintin kiinteistön omistaa?
giinnostaas tiätää! - 199
pelihalli. loimaalla on paljon uhkapelejä harrastavia . siellä ne sais pelata rauhassa kenenkään häiritsemättä
- 199
mistä tallainen myynti-ilmoitus muuten löytyy
- heihaloovaan
Niin mistäkö niitä 10 vuotta vanhoja myynti-ilmoituksia löytyisi? Ja miksi niitä pitäisi löytyä, en ymmärrä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1183120Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk612795Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352172Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1032098Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1291962Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441931Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.101172Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas67984Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville12925Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77880