Loimaalainen ravintola Lintuparvi on myynnissä.Mitäs kansa haluaisi sen tilalle?Eikös siinä olis loistava paikka Rossolle?!
Lintuparvi lopettaa!
13
3751
Vastaukset
- hehe
Sehän olis niinko vähän jatkoa :D
- ääääh
Porukka näyttää olevan jurrissa torilla jatkuvasti. Oksentavat ja kusevat ympäriinsä. Kyllä Grön-herran klaani ja Taabermanni saavat viinat myytyä kahdestaankin.
- Mitä tilalle?
Näinhän se paljolti on.Loimaalta oikeastaan puuttuukin paikka,johon voisi mennä syömään pizaa tai muuta hyvää ruokaa lauantai-iltana.Juopottelupaikkoja Loimaalla onkin jo tarpeeksi.Pelkästään sellainenhan tämä Lintuparvikin oli viikonloppuisin.Siis ruokaan keskittynyt mesta olis minusta tervetullut,josta sais tietenkin hyvää viiniä ja olutta ruokajuomaksi.
- Loimaalainen
Hienoa kuulla, että Loimaallakin on kansaa, joka keskustelee netissä? Tätä jo vähän kaipailinkin tässä Vars.Suomen palstalla.
Vai on "Tinttivintti" myynnissä?
Laittakaa sinne joku Rax; menestyis varmaan. Siellä sais syödä niin paljon kuin haluais, ja näkymät torille olisi mahtavat.
Ja kesällä torille enemmän toimintaa. Tervetuloa Saloon tutkimaan kesätorin hienoutta!- Rap
Piristävää nähdä loimaalasita kirjoittelua.
Lintuparvessa on käyty aikoinaan nuorena tyttönä usein. Luodon Jokke oli portsarina. Siitä sitten Seurahuoneelle. Tabermanni oli luokkakaverini :)
Ellun kana on ihana nimi Lintuparven ruoka-annokselle. Kyllä siihen kapakka tulee, Rosso OK.
- Analtrooper
Pornokauppa tai dominaluolahan tai mikä parasta bordelli tuohon mahtuis...jos suomen laki ystävällisesti vaan jaksais ymmärtää..
- pornoa junteille
on nykyään pornokauppias,nyt ovat varmasti ihmeissään siellä :)
- ROHU
Onko Lintuparven paikalla nyt ravintolaa ? Ainakaan netistä en löytänyt. Toista oli ennen, kun se oli lounasaikaankin täynnä. Pitkä-Lintula myi kaljaa. Alkon muijatkin kävi siellä syömässä ja Luoto kilisteli kolikkoja taskussa. Annoin sille kerran kourallisen öörejä kun oli Ruotsista jääny taskuun.
- on joo
ROHU: ollut jo monta vuotta! Cafe Bar Rivette.
- napajohe
gugagohan sen tinttivintin kiinteistön omistaa?
giinnostaas tiätää! - 199
pelihalli. loimaalla on paljon uhkapelejä harrastavia . siellä ne sais pelata rauhassa kenenkään häiritsemättä
- 199
mistä tallainen myynti-ilmoitus muuten löytyy
- heihaloovaan
Niin mistäkö niitä 10 vuotta vanhoja myynti-ilmoituksia löytyisi? Ja miksi niitä pitäisi löytyä, en ymmärrä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam16811486Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu496481Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö724728Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju644557K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon814500Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko754072Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta973833- 863502
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1623381Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.
Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä183356