The Ring

Onko kukaan kuullu "the Ring" elokuvasta? Kyseessä on amerikassa huomenna ensi-iltaan tuleva amerikkalainen kauhuelokuva.
Onko kellään tietoa milloin leffa mahdollisesti rantautuu Suomeen?
2190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...luotettavalta lähteeltä että alunperin oli japanilainen leffa, tämän ollessa jenkkien tekemä versio, kun USAlaisilla tuntuu olevan niin vaikeaa seurata niitä tekstityksiä ja ylipäänsä tajuta että muuallakin osataan tehdä elokuvia niin totta kai jenkit tekee oman versionsa...pistetäänpäs pieni gallup tähän loppuun, kauanko kestää kun Das Experimentistä valmistuu Hollywoodissa light-merkinnällä varustettu uusintaversio?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


"friikki"(kö)(f) kirjoitti:

Onko kukaan kuullu "the Ring" elokuvasta? Kyseessä on amerikassa huomenna ensi-iltaan tuleva amerikkalainen kauhuelokuva.
Onko kellään tietoa milloin leffa mahdollisesti rantautuu Suomeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu