vakio=

paska

en voi ymmärtää,miten voi tyhmiä suomalaisia riittää pelaamaan vakioveikkausta,kun katsoo voitonjakoja,niin veikkaushan voittaa joka toisen euron.Nyt vaihto jotain 900000 euroo ja voittoina jaettiin rapiat 300000 ja turha selittää,että jakamaton päävoitto menee johonkin extra pottiin,joka sitten on vaivaset 100000 E muutenkin vakio palautusprosenteiltaan huonoimmasta päästä

2

645

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pelle

      kyllä ne rahat kelpaa,taitaa pojulla olla mopon bensarahat pelattu vakioon ja v...tuiks män

    • Pelurin poika

      Olet ilmeisesti samassa vaiheessa jossa minä itsekkin olin reilu 3 vuotta sitten. Olet vaiheessa jossa kiinnität kaiken huomion ihan vääriin asioihin.

      Muista että pelaaminen on täysin vapaaehtoista.

      Urheiluvedonlyönti on pitkäpinnaista touhua jopa harrastajatasolla. Itse pelaan joka viikko noin 150 eurolla vakio/moniveto/pitkäveto pelejä.

      Varminta on jättää pelaamatta kokonaan, eipä sitten pääse Veikkauskaan vetämään välistä ja "kusettamaan sun rahoja".

      Moni aloittelevakin urheiluvedonlyöjä selittää Veikkauksen "alikertoimista" jne. Se on totta, jos joku muu antaa jollekkin kohteelle kertoimen 1,50 niin veikkaus saattaa antaa vain 1,35 jne.

      MUTTA, TÄMÄ EI OLE TÄRKEÄÄ NIIN KAUAN KUN ET VOITA. Nyt seuraa sinulle lyhyt ohje joka kannattaa omaksua ja oppia ennen kuin olet huolissassi siitä miten Veikkaus meitä huijjaa.

      1. Älä pelaa kaikkea mikä liikkuu. Pelaa niitä pelejä jotka tuntuu tutuilta ja "omilta".

      2. Pelaa itse. Älä luota kaikkiin vihjepuhelimiin, jne. Tee rivit itse ja vasta sen jälkeen hae tukea omille valinnoille netistä ja mahdollisista puh.vihjaajista. Pian huomaat että et edes tarvitse niitä.

      3. Pelaa pitkässä juoksussa maltillisesti ja voitollisesti. Älä edelleenkään pelaa kaikkea mikä listoilla on. Keskity omiin, kehitä itseäsi pelaajana.

      4. Analysoi tappiot. Vaihdoitko merkin viime tingassa väärin, aliarvioitko jonkin ulkoisen muutoksen, annoitko liikaa tunteiden vaikuttaa merkin valintaan, jne.

      5. Älä luovuta muutaman viikon jälkeen. JATKA MÄÄRÄTIETOISESTI JA KURINALAISESTI !

      6. Kiinnitä eri toimistojen kertoimiin vasta sitten huomiota kun pelaamisesi on voitollista ja kertoimilla on oleellinen vaikutus "tiliisi".


      Omat virheet joita olen tehnyt:

      Itse pelaisin aluksi kaikkea mikä oli sulkeutumassa. Vetoja sisään ja tuloksia odottamaan. Ei voittoja, mutta koitetaan nyt paikata 1,3 kertoimisilla "varmoilla" isot panokset. No katos vaan, eipäs nyt osunut...jne...(tuttua?) Pelikassa hupeni silmissä, mielenkiinto alkoi lähentyä nollaaa.

      Lopetin pelaamisen 2kk ajaksi. Aloitin uudelleen, pelasin pelkästään muutamaa peliä joissa tunsin olevani parhaimmillani. Noin puolen vuoden kuluttua pelaaminen elätti itseään. Voitot ja tappiot kuittasivat toisiaan, mielenkiinto lisääntyi ja panokset nousivat varovasti.

      Noin kolmen vuoden jälkeen voin sanoa että vaikeinta on jatkaa KURINALAISTA pelaamista esim. 1kk tappioputken jälkeen. Mutta se on ainoa tapa jos haluaa vuoden lopussa olla pinnalla.

      Itse pelaan viikossa noin 140-170 euroa ja viimeisen vuoden aikana olen netto voitolla n. 6300 eur. Se ei ole paljon mutta tämä on mulle harrastus ja saan joka vuosi hankittua jotain pientä ylimääräistä voittorahoilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      263
      9895
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      193
      5634
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      162
      5210
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      74
      4875
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2439
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2269
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      339
      1977
    8. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      21
      1655
    9. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      90
      1607
    10. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      0
      1450
    Aihe