ehkä 3-4 edustajaa enään löytyy vaaleissa, vähän siltä vaikuttaa
Vasemmistoliitto
kuihtuu
8498
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
äkkiä vittuun. Ainut syy, miksi Suomessa on köyhyyttä, on Vasemmistoliitto. Kehtaavat vielä valittaa köyhyydestä jonka itse aiheuttavat. Perussuomalaiset on tuhat kertaa parempi puolue!!
Vasemmistoliitton, eihän ole omaansa ollut miesmuistiin. Tämä, ja edellisen edellinen laulaja(kokoomus). Lääkärit olleet hyvin edustettuina. Tuleeko nytkin Lääkäri? Aika vitsikästä työnväen puolueeksi, ihan muut johtamassa
me olemme työläisiä. Eikö porvarin penikka enää sitä muista.
Jos nytkin taas tulee. Lääkäri Oulusta vahvoilla, mikä työläinen se tuommoinen on, eikö enään lääkärin palkkakaan riitä
Aika nurinkurista ollut puheenjohtajat, ollut laualaja/näyttelijää(nyttemmin kokoomus), viimeisinkin kokoomusta lähempänä, ja väli lääkärikin pelleilee työväen kuntannuksella
On punapäistä pimua , voi hyvät hyssykät
Saksan vaaleissakin näyttää ,että sikäläinen vasemmistoliitto eli Linke on ohittanut demarit Saksissa,joten vauhtia Suomi
Sehän sopii. Suunta on kerrassaan miellyttävä ja aikaan sopiva. Emme tarvitse riitelevää vasuriliittoa eduskuntaan. Tapelkoot vaikka ay-liikkeessä tai missä ovatkin.
Muutama edustaja, joka tapauksessa alle kymmenen, on heille sopiva määrä.
Äänestäjät sen loppujen lopuksi ratkaisevat.Kysymys kuuluukin: "Minkälaista politiikkaa Vas.liiton pitää harjoittaa, että se saa köyhällistön liikkeelle!
Vasemmistoliiton tulee joko tehdä selkeä ero demareihin tai sitten reilusti liittyä niihin ja siellä taata vasemmistohenki paremmin kuin mitä nyt heikoilla ja epädemokraattisilla demareilla onnistuu.
Jos vasemmistoliitto käyttäytyy aina niin kuin Lipponen haluaa, niin ei kukaan usko puolueen itsemääräämisoikeuteen.