seuraavaksi keksii, tai mitä lausuntoja Heinäluoman avuksi huudettu Lipponen möläyttää.
Ihmeellistä, että puhemies johtaa demarien politiikkaa. Onko Heinäluoma kyvyttömyytensä näyttänyt.
Ihmeellistä, että puhemies johtaa demarien politiikkaa. Onko Heinäluoma kyvyttömyytensä näyttänyt.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Yksi asia on kuitenkin varma: Matti Vanhanen toistaa kuin papukaija sekä Lipposen että Heinäluoman sanomiset. Renki on paikkansa löytänyt. Jo vain!
Wiljami
Sanot demareiden ajojahtien jatkuvan. Kukas niitä demareita nyt sitten mielestäsi jahtaa?
...jahtaa navetalta haisevia lepakoita ketjun aloittajan vintillä... isoin navettalepakko kyttää silmät kiiluen maltillisesti naislepakoita ja väliin tekee samat lentokiemurat kuin suurimmat punalepakot tekevät...
Wiljami
itse kysyn ja itse vastaan. Keskustelu on silloin hedelmällistä kun saa itse itsensä kanssa keskustella?
Wiljami
Projisoit eli heijastat ainoastaan kepun sisäisiä kiistoja, puolueen kannatuksen laskua ja pahaa johtajuusongelmaa etsimällä ratkaisua siitä, että haukutaan demarit.
"Iso Paha Eero"- taktiikalla kepu järjesti naurettavan poliittisen teatterin alkuviikosta.
Saattaahan tuo helpottaa jonkun peruskepulaisen oloa, kun haukkuu demareita.
Mutta ei tuosta taktiikasta kyllä ole pääministeripuolueen vaaliohjelmaksi. Äänestäjiä kiinnostaa se, mitä pääministeripuolue on saanut aikaan. Ja vastaukseksi tuskin riittää, vaikka haukkuisi nimeltä kaikki demarien johtohahmot.
Keskusta sekoili maatalousjutussa... ym. loputtomiin.
Mutta kaikki on SDP:n vika.... Eikä puhemies Paavo Lipponen ole puhekiellossa, ei Minna L. ei Pia. V. Ei Liisa J. ei Arja A. Erilaisiakin mielipiteitä sallitaan... Silloin kun puoluen lopullisen linjan vetää puheenjohtaja Eero Heinäluoma.
Keskustalaisten on vaikea hyväksyä, että sen lisäksi etä puolue on sekaisin. Niin perhearvoihin- ja rehellisyyten vetoavan puoluen johtajat ja teot ovat kaukana kaunnista periaatteista.
Sitten taas syytetään iltapäivälehtiä ja demareita. No jos oman puolueen moraalittomuus helpottaa niin syyttäkää vaan..
Viime viikon Kepun lavastama hallitusnäytelmä oli keskustan äänikatokorvausta, vaalihaittalisää ja vakavien poliittisten vaikeuksien tukea.
LOL
näkee kyllä ettei tässä ole kysymys mistään ajojahdista sdp.n taholta.Jonkunhan on jokatapauksessa totuus tuotava esiin hallituksen toimista,johon kepu ei uskalla,näitten sähellystensä
jälkeen.Koitetaan vaan syyt sysätä muiden niskoille ja hämätä äänestäjiään (kepulaisia).Kellä on vetovastuu hallituksessa?