oon kauheen yksinäinen ja haluun kuolla pois auttakaa mua!!!
yksinäisyys
nora88
5857
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
jos olet niin kauheen yksinäininen nin kannattaa hankkia jokin uusi harrastus missä voit tutustua uusiin ihmisiin ja saada uusia ystäviä.
tai jos sulla on mailiosoite niin voin kyl ruveta kirjoittelemaan sun kaa
jutella vanhempiesi, isovanhempien, tai kenen vaan kehen luotat, kanssa. Nyt sun pitäisi heti saada puhua tosta asiasta jonkun kanssa.
me ollaan sun kavereita
nyt höpsi!jos muuten tosiaan haluaisit kuolla niin et pyytäis apua.eiks vaan.
Hei Nora!
Sullaon paha olla ja se on ihan oikeutettua. Mutta muista, että sun olotila muuttuu ja ehkei sulla kohta enää olekaan niin paha olla. Miltä susta tuntuis , jos menisit jutteleen jonkun kanssa. Ota yhteyttä vaikka tänne: http://www.nuortennetti.fi
Sun pitää hakea apua, jotta sä saat sitä. Etit, puhut ja löydät uusia ajatuksia ihmisten neuvoista. Kenties uudenlaisen elämän. Ystäviä voi löytää, jos menee mukaan harrastuksiin tms. toimintaan. Voisitko mennä?
Usko vaan, että sun olos tulee paranemaan. Ajattele ja tee mukavia asioita, siten niitä muutoksia alkaa tapahtumaan.
Hyvää kevättä!