Kummalista

pelleilyä nuo vastustajan maalivahdin päälle ajot. Muutenkin aika neitimäistä loukata vastustajaa silloin kun tämä on heikoimmillaan.
Näyttää siltä etä sm-liiga tulee jatkossa tarvimaan niitä oikeita poliiseja joukkueisiinsa kun ei raukkamaisuudet muuten lopu.
Jos ei osaa pelata niin käyttää vaikka sitten sitä mailaa kerralla niin rajusti ettei tarvi enää koskaan pelata, vaikka ala Bertuzzi !
4203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kaatumiseen eli vahinkoon, niin mainitaanpa muutama vastapuolen raukkamaisuus...

Aivotärähdyksiä, käsien paskaksi lyömistä ym.
Tuota viimeistä lausettasi Tappara juuri noudattaa, eivät osaa pelata kunnolla niin sitten hakataan mailoilla.

Äänestä
  • mieleeni joku Ässien ja Tapparan välinen peli taisi olla eilen, niin siellä Tapparan hyökkääjä tuli väkisin vielä lyömään Riksmania käsille kun hän oli saanut räpylällä peitettyä kiekon ja Riksman sai tilanteesta 2min väkivaltaisuudesta. Lauantaina kävi muistaakseni samalla tavalla kun katsoin pelin vielä videolta, että Tapparan kaveri tulee torjunnan jälkeen tökkimään patjoihin vaikka peli vihellettiin poikki ja Riksman pillastui ja puolustajat joutui rikkomaan ja saivat jäähyn. Eikö maalivahti saa edes puolustaa itseään, mua ainakin ärsyttää kun joku tulee torjunnan jälkeen huitomaan suojiin vaikka peli on vihelletty poikki..

    Äänestä

eks oma pelaaja ajanutkin Niken päälle? Hakattiinkohan se Kärppien pukuhuoneessa pelinjälkeen heh!?

Äänestä
  • Bluesin kaveri joka kaatoi kärppien pelaajan Niken päälle

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja jokavuotista kirjoitti:

pelleilyä nuo vastustajan maalivahdin päälle ajot. Muutenkin aika neitimäistä loukata vastustajaa silloin kun tämä on heikoimmillaan.
Näyttää siltä etä sm-liiga tulee jatkossa tarvimaan niitä oikeita poliiseja joukkueisiinsa kun ei raukkamaisuudet muuten lopu.
Jos ei osaa pelata niin käyttää vaikka sitten sitä mailaa kerralla niin rajusti ettei tarvi enää koskaan pelata, vaikka ala Bertuzzi !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu