Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Rahkonen veti herneen nenään

Kansanedustaja Susanna Rahkonen ottaa voimakkaasti kantaa Demarin julkaisuun.

http://www.demari.fi/Article.jsp?article=5049
3366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kysessä on Susanna Rahkonen. Sitä paitsi se oli hyvä paikka puuttua. Sai taas ilmaista mainosta lehtien sivuilla. Sitähän politiikon elämä on, tilaisuuksien ja ilmaisen mainonnan etsimistä.

Äänestä
  • En todellakaan äänestä hänenkaltaisiaan, enkä puolueitaan.
    He voivat alistaa kansaa makuuhuoneissakin vain jos heidät valitaan eduskuntaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Asiat asioina kirjoitti:

Kansanedustaja Susanna Rahkonen ottaa voimakkaasti kantaa Demarin julkaisuun.

http://www.demari.fi/Article.jsp?article=5049

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu