DDR ja Chile

Voisiko arvoisa tasavallan presidenttimme kertoa näpyttelemistäni otsikoista ja presidentin itsensä taannoisista suhteista niihin? Kansalla kai on oikeus tietää historiansa ja presidentti-instituutio on olettaakseni protokollassa aika korkealla, joten arvokkuutta sillä pitäisi olla.
3129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
  • Chile-solidaarisuudesta muodostuikin monissa yhteyksissä vasemmiston sisäinen valtapeli eikä niinkään yhteistyön luoja. Solidaarisuustyöllä pyrittiin pikemminkin ajamaan omia poliittisia etuja kuin saamaan aikaan todellista muutosta kansainvälisen solidaarisuuden ja yhteistyön nimissä.

    Äänestä

  • artikkelista? kirjoitti:

    Chile-solidaarisuudesta muodostuikin monissa yhteyksissä vasemmiston sisäinen valtapeli eikä niinkään yhteistyön luoja. Solidaarisuustyöllä pyrittiin pikemminkin ajamaan omia poliittisia etuja kuin saamaan aikaan todellista muutosta kansainvälisen solidaarisuuden ja yhteistyön nimissä.

    DDR- ja Chile-puuhat olivat Neuvostoliiton operaatioita. Tartsilla riittäisi vähän kerrottavaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kynää riistävä teroitin kirjoitti:

Voisiko arvoisa tasavallan presidenttimme kertoa näpyttelemistäni otsikoista ja presidentin itsensä taannoisista suhteista niihin? Kansalla kai on oikeus tietää historiansa ja presidentti-instituutio on olettaakseni protokollassa aika korkealla, joten arvokkuutta sillä pitäisi olla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu