Pnikeilla on tarkotus vallankumouksen lailla sada maailma pimeyden valtaan,kuten kävi entisessä Itä-Euroopassa,kansat alistettiin sosialistisen rautasaappaan alle,suoritettiin "aivopesu",eli jauhetiin paskaa ihmisten mieliin,muka,että kapitalismi on pahasta.Näin ei ole vaan sosialismi,kommunismi aatteineen on täyttä paskaa,joka ei häviä,kuin kuularuiskujen edessä!
Punikit haluaa maailman
pimeyden valtaan,niin
9420
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Neukkulassa sentään pääsi sairaalaan, kun alkoi päässä viheltää, lennellä tapulissa lepakoita, täällä näyttää tarjolla olevan vaan avohoitoa ja nettipalstoja, vai mitä.
Totisesti pääsi Neukkulassa sairaalaan ja muuhun hoitoon. Tosin usein tahtomattaan. Sinne kiikutettiin aatteen vihollisia (länsimielisiä vakoojia, uskonnollisia ihmisiä jne.). Kateeksi ei käy moinen palvelu! Ei ole ikävä neukkulaa vaikka ei miedänkään kotimaamme mielenterveyspalvelussa kehumista ole. Tosin passivoittava hyysäysyhteiskunta tuottaa omalta osaltaan lisää sairaalaosastoa, vaikka kotikasvatus ja perintötekijät siinä toki pääroolia näyttelevät. En ole uusliberalismin ystävä mutta en todellakaan kommunismin. Sosiaalidemokratian ja markkinatalouden yhtyminen merkitsi kymmenien vuosien hyvinvoinnin aikaa mm. Euroopalle! Mutta siellä missä sorrettu väestönosa omaksui marxilais-leninistisen luokkavihan, ei tuli sammunut aikoihin. Yök!
onhan näitä "väärinajattelijoita" pistetty vankilaan kapitalistisissa maissakin. Suomessakin on istutettu kommunisteja vankilassa, aatteensan takia. Neuvostoliitossa porvarit olivat uhreja, mm. suomessa kommnistit. Kai se on niin, että kukin vuorollaan..
Hei!
Tyypillinen vastaus, joka pyrkii tekemään tyhjäksi jonkun ideologian aiheuttamat rikokset. Kaksi tuhoisinta aatetta, jota maa uudella ajalla on päällään kantanut ovat fasismi ja kommunismi. Miljoonia ihmisiä teloitettiin punaterrorin ja mustan terrorin ikeen alla. Demokraattisissa ja ei-sosialistisissa maissa kyllä kommunisteja on hysteerisesti etsitty ja tuomittu vankilaan, mutta diktatoorisen punaterrorin tai mustan fasistisen terrorin vertaaminen tähän ei anna kuvaa kovin korkeasta historian tuntemuksesta. Tai sitten tarkastelet asiaa virallisen Neuvostoliiton historian kirjoituksen näkökulmasta! Mene ja tiedä. Pidetään asiat asioina ja faktat faktoina. Diktatuurilla ja demokratialla on aina ero, olipa sitten kommunisti tai ei-sosialistinen.
suorittaa vuotuisen kuularuiskun rasvauksen!
myös se. Olen jalkaväen aseseppä.
tapauksessa:" Olalle vie, tähtää, laukaise!"
Reservin vänrikki vuosimallia -54 ????
eläköön MARXISMI LENINISMI ,VAIN TÄMÄ AATE PELASTAA
MAILMAN TUHOLTA.
kyl sammaa mielt!