Miten saisin Safarin avaamaan pdf-tiedostot...

...suoraan, ilman että, kone kysyy "millä ohjelmalla tiedosto avataan?"'

Kiitos vastauksesta!
3529
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En nyt muista sivua mutta jokin pikkuohjelma nimeltään PDF Plugin tms, etsi Googlella. Silloin aukeaa suoraan selaimeen.

Äänestä

Tuo asentaa AdobePDFViewer.plugin suoraan.

Mun pitää aina muistaa poistaa tuo AdobePDFViewer.plugin Readerin päivityksen jälkeen, kun minä en halua avata PDFfiä selaimessa.

Äänestä
  • Olen tehnyt juuri niin ja hyvin toimii.
    Sellainen asia ihmetyttää, että osa PDF-sivuista aukeaa niin, että Safarin sivuilla on PDF-zoomaustyökalut, joillain sivuilla ei.

    Ilmeisesti PDF-dokumentit on tehty eri lailla, mutta miten?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Matt kirjoitti:

...suoraan, ilman että, kone kysyy "millä ohjelmalla tiedosto avataan?"'

Kiitos vastauksesta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu