Olen oululainen tyttönen paikkakunnalle jokin aika sitten muuttanut ja tosiaankin uskossa oleva olen!Olen käynyt vain ja ainoastaan pari kertaa oulun ry:llä enkä enää ikinä sinne mene!mikä ihme siinä on kun se paikka on kuin muotinäytös kun rauhanyhdistykselle astuu sisään?voiko olla oikeasti uskon sisarissa ja veljissä tuollainen ylpeys, joka estää "meitä ei niin muodinmukaisesti"pukeutuvia tulemasta koko ry: lle!ei sillä et he ois jotai sanoneet, vaan se kuinka sua katotaan ja keskustellaan sun pukeutumisesta!ÄRSYTTÄVÄÄ!!!en ole edes helsingissä tällaiseen törmännyt!Kyllä on seura halut oulun ry:tä kohtaan historiaa!miettikää nuoret teijän käytöstä ry:llä, jos nyt satutte tämän lukemaan!T: eräs joukossa kulkeva!
Oulun firma!!!
minä vain!
71344
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Joo,ihan varmasti, Viimeisen muodin mukaan ja missikisoja, ynnä mister Finland kisoja siellä on viikosta toiseen:)
..hieman kateellinen.
Muista, että siellä ollaan tyrkyllä uudelle sulholle. Kaikki haluaa hyviin naimisiin.
enemmän sisäinen kauneus aviopuolisoasiassa. vai haluatko sinä sellaisen puolison jolla on hienot vaatteet ja komea/kaunis mutta sisältä on jotain muuta?
voi olla myös ulkoisesti kaunis. Nämä eivät ole toisiaan poissulkevia tekijöitä.
Ihmeellistä, että nämä pilkkaajat jatkavat vielä täällä keskustelupalstallakin ivaamistaan. Ei kaikkien tarvitse kulkea viimeisen päälle muotivaatteissa. Varmasti löydät itsellesi ajan kanssa vähän syvällisempääkin seuraa kuin Oulun Rauhanyhdistyksen pissikset!
Vielä kaksikymmentä vuotta sitten muotivaatteissa kulkeminen vl-nuorelle oli syntiä ja maailmanrakkautta. Ihmeellistä, että asia on kääntynyt päälaelleen. Aikanaan uskovaisia nuoria katsottiin pitkään, kun he eivät kulkeneet viimeisten muotivirtausten perässä, nyt osat ovat totaalisesti vaihtuneet.
mikä on viimeinen muoti nyt?
Kysyn siksi, että osaisin tarkkailla, näkyykö sellaisia firmalla.
Välillä kirjoitetaan, että on niin harmaata ja kärsivän näköistä sakkia ry:llä, että kyllä pitäisi saada meikkiä ja hiusväriä ja nykyaikaisempaa vaatetta niille raukoille. Ja sitten taas että on liian kauniitä ja komeita ja liian hyvissä vaatteissa uskovaisiksi. Kumpi se nyt on se oikea havainto?