Alumiiniveneen

Onko tarpeen hioa vanhaa Alusafea pois ennen uuden maalikerroksen levittämistä. Ollut yhden kesän käytössä.
31148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hempelin selkeisiin ja yksityiskohtaisiin ohjeisiin, kun kyselet täältä, mistä voi saada vastaukseksi mitä tahansa.

Äänestä
  • Sekoita miranoliin pippuria. Ei tarvitse hioa mitään. Tulee hyvä ja luonnonmukainen suoja. Tämä on tosi, koska Internetissä lukee niin.

    Äänestä

alu-safea pitää maalata reippaasti joka vuosi, jotta se toimii, ei taida olla muuta vaihtoehtoa.
Kuparipohjaista ei kannata käyttää, voi syövyttää aluminia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pohjan maalaus kirjoitti:

Onko tarpeen hioa vanhaa Alusafea pois ennen uuden maalikerroksen levittämistä. Ollut yhden kesän käytössä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu