Huomenta!
Kuukauden päästä on tarkotus lähteä espanjaan ja haluaisimme vuokrata auton pariksi päiväksi. Kysymys kuuluukin tietääkö kukaan jotain hyvää ja luotettavaa autonvuokrausfirmaa, tarkoitus on vuokrata auto Malagan lentokentältä ja palauttaa se Torreviejan toimistoon jonnekin. Tai vaikkapa Alicanteen, jos ei Torreviejaan onnistu palauttaminen.
Kiitos!
Kuukauden päästä on tarkotus lähteä espanjaan ja haluaisimme vuokrata auton pariksi päiväksi. Kysymys kuuluukin tietääkö kukaan jotain hyvää ja luotettavaa autonvuokrausfirmaa, tarkoitus on vuokrata auto Malagan lentokentältä ja palauttaa se Torreviejan toimistoon jonnekin. Tai vaikkapa Alicanteen, jos ei Torreviejaan onnistu palauttaminen.
Kiitos!
Vastaukset 8
Vanhimmat
http://www.amigoautos.co.uk/
Me ollaan vuokrattu tuolta firmalta, on huomattavasti edullisempi kuin hertz tai avis.
Autot on uusia ja hintaan sisältyy useampi kuljettaja, kun muilla firmoilla joutuu maksamaan extraa lisäkuljettajista. vakuutus sisältyy hintaan ja kattaa muun paitsi renkaat ja vanteet.
Niiden auton voi palauttaa eri paikkaan kuin noutopaikka on. Malagan lentokentällä on ainakin niiden piste, muita paikkoja näet niiden netti sivuilta.
Uskallan suositella :) me ollaan menossa taas ensiviikolla ja auto odottaa malagassa.
Toi oli hyvä. Panin ylös. Lentoja myydään yhä enemmän kappaleittain, on hauska ottaa lennot eri paikoista. Yksi hyvä portaali varauksiin on www.rentanewcar.com jonka cochen otamme ensi perjantaina 10. päiväksi Malagasta, jossa yövymme illalla koiran kanssa. (mikä on oma juttunsa)Sieltä ajamme aamusta nautiskellen Almerian biitsejä pitkin kohti Torreviejaa. Lento on Sterling, että jos sitä nyt kukaan selvittelee
Vantaalla.
Ollaan sit yhtäaikaa reissussa:) ei tainut olla helppoa löytää yöpymispaikkaa koiran kanssa? Meillä olis suunnitelmissa/haaveissa mennä ensi talvena vähän pitemmäksi aikaa fuengirolaan, mutta mietityttää, että miten saa asuntoa kahden koiran ja vauvan kanssa.
meille teki sterling oharin, joten lisähintaa meni aika paljon kun jouduttiin ostamaan lennot muualta:( mut pakko se vaan oli lähteä ja maksaa kun asunto oli jo maksettuna.
Hyvää matkaa :)
Meillekin Sterling teki oharit, lento olisi ollut 3.5 mutta se peruuntui. Ettekö saaneet uutta lentoa tilalle? Me saimme Air Finlandilta kalliimmat lennot, ja Sterling maksoi erotuksen :)
Miten ihmeessä saitte sterlingin maksamaan erotuksen? Meille palauttivat rahat, kun ei ollut korvaavia lentoja, kun seuraavan kerran kolmen vuokrokauden päästä, eikä me voitu siirtää niin pitkälle.
sitten me ostettiin itse suoraan air finlandilta lennot ja maksettiin 800 € lisää. kerro ihmeessä jos on joku keino saada sterling maksamaan meille toi erotus.
kiitos!
Itse soitin viime viikolla Sterlingille. Ja kysyin onko meidan lennot viela voimassa. No, eihan ne olleet, vaan olivat peruneet sen lennon. Sitten virkailija varasi meille lennot seuraavalle paivalle, meidan alk. perainen lahto olisi ollut 3.5 ja nyt ne on 4.5. Han sanoi, etta laittaa meille Air Finlandin lennot, varausvahvistus tuli sahkopostiin ja virkailija sanoi, etta siina on summa mika on oikea Air Finlandin maksu, mutta sita ei tarvitse maksaa, koska vika on Sterlingin kuitenkin. Eli talla tavalla me saimme sitten Air Finlandilta lennot samaan hintaan. Ottakaa yhteytta ihmeessa heti uudelleen Sterlingille, ilmoittelehan miten meni sitten...
Tuhannet kiitokset!! Varasin sielta auton ja halpaa oli. Ja kaiken lisaksi sen saa palauttaa Torreviejan toimistoon, kun oltiin varauduttu menemaan Alicanten lentokentalle ja sielta taxilla takaisin Torreviejaan. Kiitos viela!!!
Oleppa hyvä:o)
Viimeksi kyn kyseiseltä firmalta vuokrattiin auto niin osui auto, jolla oli ajettu 600km ennen meitä ja näytti muutkin autot tosi uusille. Tosin meidän vuokra-autossa koneena oli 1,4l diesel. No tulipahan otettua rauhallisesti, kun ei ollut turhia tehoja koneessa;)
Hyvää matkaa