Vasemmisto, älä tyri nyt !

punavanki

Vasemmistoliitolla ei ole enää varaa tyrimiseen.Nyt koko rikkaiden Suomi ehdottaa esim.yleisradiossa vasemmistoliitolle johtajaksi jotain aivan muuta,kuin Markus Mustajärveä ! Mutta hän on pätevin ja suorittaa seuraavalla vaalivoitolla, kammoksitusti, tulonjaon oikeudenmukaistamista ja osinkojen "kansallistamista" Suomessa.

Rikkaat ja heidän demarikätyrinsä vapisevat jo koko ajatuksesta. Markus Mustajärvi tai Esko Seppänen.Toki oikeita vasemmistolaisia löytyy runsaasti, mutta Martti Korhonen on epäluotettava.Kaikki muistamme hänen ministerintaipaleensa.Tosin viimeaikoina mies on puhunut duunarien kieltä; mutta voi olla kohtalokas virhe johtoon.

4

438

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Helinä-keiju

      Lipponen määrää vasemmistoliiton asiat ja sen mihin vasemmistoliitto saa liittyä ja mihin ei. Tuskin vasemmistoliitto itse voi päättää edes puheenjohtajastaan.

      • Kotilainen

        Eiköhän Siimeksen lähdön jälkeen ole päätösvalta puolueen asioista aidosti Vasemmistoliiton jäsenistöllä. Yllättävää että miten vapautuneelta täällä paikalliset vasurit ovat vaikuttaneet tapahtuneen jälkeen. Näyttää siltä että media tykkäsi Siimeksestä, kenttäväki vähemmän.

        Asiallisesti ottaen hyviä ehdokkaita näyttää olevan tyrkyllä, politiikanteko onkin sitten vaikeampaa. Media tekee heti änkyrän, jos on yhdestäkään asiasta eri mieltä enemmistön kanssa. Jos on aina samaa mieltä, olet jonkun taskussa. Mielestäni jokaisella puolueella pitää kuitenkin olla oma selkeä identiteettinsä, pauhatkoon porvarillinen lehdistö ja muu media mitä tahtoo.


    • Martti Korhonen

      Vasemmistoliiton johtoon,niin yhteistyö sujuu muidenkin puolueiden kanssa.Vois olla jopa seuraavassa Hallituksessakin,paras vas.liittolainen
      mitä tunnen.
      Turha vasemmistolaisten on luulla toisinajattelijoita rikkaiksi pörssikätyreiksi.Monet
      vas.liittoon kuuluvat muurarit ovat paljon rikkaampia osakekeinottelijoita, kuin keskiverto oikeistolaiset.Näin on näreet.

      • ja jatkaa.......


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      84
      1369
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      52
      987
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      370
      818
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      142
      769
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      709
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      707
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      625
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      604
    Aihe