Tähän lankesin, loistava aprillipila! :D
http://www.iltasanomat.fi/urheilu/urheiluuutiset.htm
Iltasanomilla todellinen AprilliPAUKKU
5
3085
Vastaukset
- AnnaT
Entäs muita?
Hesari ja Ilta-sanomat???- loistava
Nico Rosberg siirtyy Ruotsin edustajaksi
01.04.2006 04:43
Williams-kuljettaja Nico Rosberg alkaa edustaa Ruotsia formula ykkösissä.
Nico halusi vaihtaa Ruotsin edustajaksi isänsä Keke Rosbergin sukujuurien takia. Keke on syntynyt Ruotsin Tukholmassa, vaikka edustikin Suomea omalla F1-urallaan.
Nicolla on sekä Saksan että Suomen kansalaisuudet. Hän edusti aikaisemmin Saksaa, mutta halusi luopua sen edustamisesta. Nicon kerrotaan päätyneen länsinaapuriin, koska hän pitää sitä ylivoimaisesti ansioituneimpana moottoriurheilumaana.
Ruotsia hän voi edustaa siirtymällä käyttämään Ruotsin autoliiton myöntämää kilpailulisenssiä.
- Kansainvälinen autoliitto FIA on hyväksynyt Rosbergin lisenssimuutoksen, ja hän on Ruotsin edustaja 1.4. alkaen, ilmoitti FIA:n tiedottaja April Li.
(MTV3)
- hyvä jäynä
Maikkarikin lankesi levittämään "uutista".
http://www.mtv3.fi/urheilu/muutlajit/uutiset.shtml/arkistot/muutlajit/2006/04/435502 - Onko pila
Kävin kaupassa ja iltasanoman lööppissä lukee sama uutinen. Jos kyseinen uutinen on aprillipila niin mun mielestä lehti meni liian pitkälle.
Tosta sais meinaan kunnon älämölön aikaiseksi. Eikä varmaan kunnianloukkaus syyte olis kaukana. - Ain'tNoJoke
Se EI ole pila! Sinun tekstisi on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku594462Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1591435- 1601387
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti471371Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.2501183- 2011092
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm1461047- 60948
- 80947