masennun tosi helposti pienestäkin.. (ja onneksi myös piristyn kai) olen pian vuoden syönyt paniikkihäiriöihin lääkkeitä.
tällä hetkellä todella tuntuu että pian napstahtaa.. olen juuri eronnut suhteesta, joka paljastui jälkeen päin kokonaan valheeksi. tunteet ovat minulle todella tärkeät. ajattelen enemmänkin tunteella kuin järjellä usein. ja mies paljastui narsistiksi ja patologiseksi valehtelijaksi. se kaikki mihin luotin, olikin jotain aivan muuta. itken, nauran, itken taas ja nauran, sitten en tunne mitään ja todella tuntuu että sekoan pian.. mitä tälle voi tehdä???
tiedän että aika parantaa, se todella parantaa... mutta mitä jos aika ei riitä niin pitkälle että ehtisi parantua?? jos en jaksakaan niin pitkälle?
tällä hetkellä todella tuntuu että pian napstahtaa.. olen juuri eronnut suhteesta, joka paljastui jälkeen päin kokonaan valheeksi. tunteet ovat minulle todella tärkeät. ajattelen enemmänkin tunteella kuin järjellä usein. ja mies paljastui narsistiksi ja patologiseksi valehtelijaksi. se kaikki mihin luotin, olikin jotain aivan muuta. itken, nauran, itken taas ja nauran, sitten en tunne mitään ja todella tuntuu että sekoan pian.. mitä tälle voi tehdä???
tiedän että aika parantaa, se todella parantaa... mutta mitä jos aika ei riitä niin pitkälle että ehtisi parantua?? jos en jaksakaan niin pitkälle?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Laajenna tajuntaasi pistämällä esim. mp3:lle soulia ja mene yöllä tähtitaivaan alle pohtimaan metafysiikan tarjoamia suuntauksia.
Ihmissuhteet eivät kokonaisuuksien valossa paljoa paina, sillä maailma on niin täynnä kauneutta ja mielenkiintoisia asioita, että minunkin sydämeni meinaa antaa periksi kaiken sen edessä joka ikinen sekunti.
Lopeta niiden masennuslääkkeiden syönti ja keskity lukemaan vaikkapa jokin hyvä romaani.
;):lla SB
Itke lisää, herranjumala, itke lisää. Jonain päivänä voit jopa juoda suolavettä lasista, ajattele, lasista. Mistähän muusta kuin lasista?
Suoraan, ajattele suoraan. Perkele! Ajattele järjelläsi, ei tuolla tunteida tuoda, ne väkisin murhataan pakastimessa. Niin juuri! Itke pakastimeen, ja voit säilyttää tunteitasi ympäri vuoden, itke taas, tällä kertaa saharalla höyrystämällä sadepilviä. Olenkin ajatellut tätä, mutta tulos on nyt vuoden varma, olet aiheuttanut myrskyt, tulvat, jopa veden. Voi meidän suolaveden luoja, voinko kiittää sinua vielä, en, koska olen patalogilogia valehehetija.
Piste, tai pilkku, sama se, mutta usko herran jestas, että exäs oli maailman viisain, et vain usko, uskot, että jotain päivänä äitini nussii sinua takaa, näin on. Ja herättyäsi huomaat, että heroiinin vaikutuksesta se olikin isäsi, isä ja hänen vanha steariinikynttilä, voi tätä taikaa. Voi arvokkuuden huippua. Luuletko, että maailmassa olet arvokas tunteillasi, tunteet lämpömittarissa voisivat olla ratkaisuna, ei tähän, ei kiitos. Älä osta, älä vaan osta tätä turkkia, ole paskapää kierovammainen ekseemasyyläpaskiainen, käy siellä miss twelvessä ostamassa micmacceja, käy, älä osta pähkinöitäni täältä kuranmakuiselta torilta sodan pommittamassa ja murheen murtamasta Ukrainasta. Niin, hyvä poistu, ja jätä itsesi nälkiintymään, nälkiinny pois sinä 70-kiloinen norsu, kuihduta kilosi, kuihduta rakkautesi, kuihduta kaikki mikä saatta lihottaa, ostaa suolaa, osta vettä, tee suolavettä, osta kaikki, osta koko maailma, mutta älä minun hasselpähkinöitäni, myrkytettyjäni, voimakkaita, hasselpähkinöitä. Hyvästi armahin, hyvästi kaikkeus, hyvästi julma maailma, en muista enää ikinä hyviä aikoja.
Oikeasti, järkiintysit vähän, ei tässä maailmassa yksi sulhanen elämääs kaada, kaada toinenkin. Jos toinen kaatuu, nussii toista niin sanotusti, nussi säkin toista. Ei nussiminen pahaa ole, kun nussitaan, niin vaihdetaan vaan vinyylin puolta ja kuunnellaan Johnny Deppiä, saatana, SAATANA.
Älä, älä vaan usko mitään, älä missään nimessä usko, usko vaan, että uskominen uskoo uskomiseen, jos uskoisit, et uskoisi.
Luet tätä, ja ajattelet sairaita paskiaisia, maailma on sairas, niin on tämäkin palsta. Tarvitsetko tunteita? Siinä vasta päärynää imetäkseen päärynämaitoa omalle veljelleen sylissä, karvat kainalossa.
Nautaa, nam, ja kukkoa myös.
Vaikka tekstisi on lyhyt, voin jo siitä sanoa, että tilanteesi on täysin sama kuin minulla.
Erosin narsistisesta ukostani viime syksynä,ja nyt menen päivä kerrallaan eteenpäin.Välillä kaikki ok, joskus pelkkää itkua. Et saisi olla tilanteessa yksin. Tiedän miltä tuo petollisuus tuntuu. Jos haluat vaihtaa enemmän ajatuksia, laita e-mail os. Voimia.