ulosotto ja veronpalautukset

Viekö ulosottomies automaattisesti veronpalautukset, jos on maksusuunnitelma ja on lyhentänyt velkoja?
1483
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä, ulosotto vie aina veronpalautukset vaikka on maksusuunnitelma. Neuvo, lasketuta loppuvuodesta esim. lokakuussa uusiksi veroprosenttisi niin saat tasattua veronpalautuksia, itse olen tehnyt niin koska en kuitenkaan ole saanut sinä kuukautena maksuvapaata kuukautta vaikka ovat ulosmitanneet veronpalautukseni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sss kirjoitti:

Viekö ulosottomies automaattisesti veronpalautukset, jos on maksusuunnitelma ja on lyhentänyt velkoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu