Perkele.
Ennakkosuosikkina voitte olla varmoja, että helppoa ei tule olemaan Isomäen jäähallissa. Nähtäväksi jää, voittaako rahalla tehty neitikiekko, vai hurmoksessa elävät pirut. Tunne tulee ratkaisemaan paljon, mutta toivotaan silti reilua kiekkoa.
Ennakkosuosikkina voitte olla varmoja, että helppoa ei tule olemaan Isomäen jäähallissa. Nähtäväksi jää, voittaako rahalla tehty neitikiekko, vai hurmoksessa elävät pirut. Tunne tulee ratkaisemaan paljon, mutta toivotaan silti reilua kiekkoa.
Vastaukset 11
Vanhimmat
oli loistava keskustelun avaus. Kerro lisää itsestäs?
voittaako Oikea Jääkiekko vai pelinhäirintä sekä kaukaloväkivalta.
Parasta jääkiekkoa liigassa pelaa KÄRPÄT, se on havaintoni useamman vuoden ajalta.
En asu Oulussa.
ja ketään ei kiinnostanut.
eikä sille mitään voi. Ei ole Ässien vika, jos vastustajat menee tilanteisiin, kuin ämmät. Tervetuloa Poriin porot!
Pori? m kai sen joku kertoo?
ja porissa ei käydä kuin yhesti!!!
Naurattaa noi porilaiset!
"hieno" voitto tapparasta, ja ollaan niin huikeita.
(ensin telotaan vastustajan parhaat miehet ja sitte hehkutetaan kuis hyviä ollaan)
Toimi ehkä tapparaa vastaan,mut kärpiltä on eliminoitava kaikki, jotta jatkoon pääsis.
Kerro toki lisää NEITIJOUKKUEESTASI Ässistä:)
On ihan ymmärrettävää että oot iloinen kun Porin Neitikiekkoa pelaava Apinalauma lopultakin pääsi neljän parhaan joukkoon. Edellisestä vastaavanlaisesta menestyksestä onkin niin kauan että sinä taapero et ollut vielä edes syntynyt vaan olit "kiiltona" isäsi silmissä kaupanhyllyllä margariinipaketissa!
Kyseisestä apinalaumasta ei ikinä olisi uskonut että he pelaisivat edes ymmenen parhaan joukossa..mutta..maailma on yllätyksiä täynnä..sinun onneksesi.
OULUN KÄRPILLE se on taas ihan tuttua että joukkue pelaa jälleen mestaruudesta:)))) MAHTAVAA..eikö?
Juhli nyt taapero kun kerrankin on aihetta juhlaan:) Me täällä Oulussa ollaan jo niin totuttu tähän juhlimiseen että alkaa pian käydä kunnon päälle. Kohta taas pitäis juhlia jo kolmatta perättäistä mestaruutta kun Porin Neiti-Apinalauma on passitettu pronssipeliin:)
No..toivon että Apinalaumasi saisi EDES sen pronssin. Ennemmin soisin pronssin Porin Apinoille kun Hifkin MEKKOJENGILLE:)
Totta puhuakseni..ihan sama loppujen lopuksi kuka sen pronssin vie koska Ässät ja HIFK on molemmat NEITIJOUKKUEITA punaisine nuttuineen. Eikös punainen ole NEITIEN väri? *NAURAA*
Pääasia on että MESTARUUS tulee taas jälleen kerran OULUUN ja SUOMEN PARHAALLE LÄTKÄJOUKKUEELLE eli OULUN KÄRPILLE!!!
Sorry NEIDIT... maailma on julma..eikö? *NAURAA*
Itseasiassa punainen väri kuvastaa itsevarmuutta. Voihan se olla että raha ratkaisee, mutta kyllä Kärpät saa laittaa aivan kaiken peliin ja nähtäväksi jää riittääkö se sitten mihinkään.
kun kärpät tulee ja menee ja jyrää tieltään finaaleihin ässät ja finaaleissa hifkin.
Oulun Kärppien kiekkodynastian olemassaoloa ei voi kieltää kukaan :-)
Oulun Kärpät on suomen mestari , suomen mestari, hei suomen mestari, Kärpät on JÄLLEEN suomen mestari, hei suomen mestari :-)
Kiitos ässille jo etukäteen hyvästä vastuksesta mutta ette mahda paremmille mitään :-)
rahallatehty??? pirut??? meinaa naurattaa..