nousuvaaka-aurinko-oinas

aries

Osaisiko joku kertoa millainen yhistelmä näistä tulee, kun eikös nämä ole vastakkaismerkit toisilleen? Ja onkos täällä muilla samaa yhistelmää?

3

484

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fenixbird

      No, itse olen tyypillinen oinas. Levoton, temperamenttinen, itsekäs, tilaa kaipaava, sosiaalinen, rohkea, oma aloitteinen, helposti pitkästyvä, hirveän kunnianhimoinen.
      Vaaka puolestaan antaa ainakin taiteellisen puolen. Lisäksi kaikenlainen seurapiiri elämä miellyttää ja mitä enemmän säpinää elämässä, sen mukavampaa. Lun elämä käy pitkäveteiseksi, tylsistyy kokonaan. Eli aikamoinen persoonallisuus olen.

      • Fibba

        Allekirjoitan taiteellisuuden. Minä lisäksi vielä kuukalat, taitaa tehdä astetta herkemmän paketin. Oinasmaisuus näkyy periksiantamattomuutena ja välillä vähän uhkarohkeutenakin.

        Onko muita?


      • muotti
        Fibba kirjoitti:

        Allekirjoitan taiteellisuuden. Minä lisäksi vielä kuukalat, taitaa tehdä astetta herkemmän paketin. Oinasmaisuus näkyy periksiantamattomuutena ja välillä vähän uhkarohkeutenakin.

        Onko muita?

        nousuvaaka minäkin, aurinko oinaassa ja kuu kaksosissa.

        näin kuvataan nousuvaakaa https://www.astro.fi/index.php?p=3&up=6

        Nousumerkkisi on Vaaka:
        Iloisena ja sosiaalisena luonteena kaikki näyttää olevan sinulle helppoa, mutta päässäsi käy jatkuva armoton surina miettiessäsi eri vaihtoehtoja kulloisessakin tilanteessa. Pyrit Vaakanousuisena ottamaan kaikkien muiden mielipiteet huomioon päätöstä tehdessäsi ja siksi seurasi on niin kysyttyä. Pidemmän päälle tämä jatkuva arvioiminen käy tietysti raskaaksi ja siksi pyritkin alitajuisesti törmäilemään kyynärpää taktiikastaan tunnettuihin Oinaisiin, jotka ensihuuman haihduttua saavat sinut sekoamaan sukkiisi pohjattomalla itsekkyydellään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      23
      3378
    2. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      540
      2702
    3. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      53
      2260
    4. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      212
      2241
    5. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1709
    6. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      219
      1519
    7. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      52
      1481
    8. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      97
      1389
    9. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      62
      1211
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1184
    Aihe